Voleybol Federasyonu 60 Yaşında!
Tayyar SÜMEN

Tayyar SÜMEN

Tayyar SÜMEN

Voleybol Federasyonu 60 Yaşında!

CENGİZ GÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI!
İSTANBUL’DA VOLEYBOLUN 100. YILI KUTLANDI!
VOLEYBOL FEDERASYONU 60 YAŞINDA!

Ülkemizin en başarılı takım sporu olan voleybolun İstanbul’da oynanmasının 100. Yılı geçtiğimiz hafta 14 Aralık Cuma günü Çamlıca Sefa Restorant’ta düzenlenen gecede kutlandı.

İstanbul Voleybol İl Temsilciliği’nce düzenlenen geceye Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Salih Yıldız katıldı.
 
VOLEYBOLCULAR GECEDE DOYASIYA EĞLENDİLER!
Ayrıca geceye Merkez hakem Komitesi, gözlemci antrenör dernekleri ve üyelerinin de katılımıyla yapılan bu tür gecelerin ara, ara yapılmasında yarar görüyorum. Yönetenler ve yönetilenler bir araya geliyor. Hem fikir alış verişi yaparken, hem de eğlenerek güzel bir gece geçiriyorlar. Bu arada voleybola emeği geçenlere de şiltler vererek onurlandırıyorlar. Geceyi düzenleyenleri kutluyorum. Emeklerine sağlık.
 
VOLEYBOL FEDERASYONU 60 YAŞINDA!
Yıllar önce ülkemizde “Spor Oyunları Federasyonu” olarak hizmet veren bu federasyonun içerisinde basketbol ve voleybol branşları yer alıyordu. 1958 yılında bu iki spor dalı birbirinden ayrı olarak iki federasyon oldu. 20 Aralık 1958 yılında da Voleybol Federasyonu resmen kuruldu. Böylece federasyonun doğum günü 20 Aralık 2018 Perşembe. Voleybol Federasyonu bugün 60. Yılı noktaladı. 31 Ocak 1959’da da Türkiye Voleybol Federasyonu’nun ilk Başkanı da Vahit Çolakoğlu oldu.
 
CENGİZ GÖLLÜ MEZARI BAŞINDA ANILDI!
Türk Voleybolunun duayeni olup voleybolun unutulmaz isimleri arasında yer alan Cengiz Göllü hocamız vefatının 4. Yıl dönümü olan 20 Aralık 2018 Perşembe günü Bursa Odunluk Mahallesi Mezarlığında kabri başında anıldı.
 
ANMA TÖRENİNE ÖNEMLİ İSİMLER KATILDI!
Merhum Cengiz Göllü kabri başında yapılan anma törenine ailesi, Voleybol Federasyonu Üyesi Ersin Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübünden Murat Mestan, Nilüfer Belediyesi Kulübü’nden Mehmet Başyolcu, kulüp antrenörleri voleybolcu, hakemler ile sevenleri ve voleybol camiasının önemli isimleri katıldı. Merhum Cengiz Göllü hocamızın sevgili eşi Hümeyra Göllü,” Bu anlamlı günde Cengiz Göllü’yü kabri başında sevenleri görmekten çok mutlu olduğunu” belirtti.
 
YEMEKTE GÜZEL GÜNLER ANILDI!
Anma töreni sonrası Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atatürk Kent Ormanı Doburca Resteurant’ta verilen yemekte Cengiz Göllü hocamızla olan hatıralar ve yaşanan güzel günler anıldı. Hocamızı unutmadık. Bundan sonra da unutmayacağız. Saygıyla anacağız. Hocamızın mekanı cennet olsun. Işıklarda yatsın.
 
CENGİZ GÖLLÜ KİMDİR?
1938 yılında Ankara’da doğdu. 20 Aralık 2014’de Bursa’da vefat etti. Cengiz Göllü, 1955’ten 2011’e kadar 56 yıl aralıksız olarak voleybola hizmet etti. Hem Milli Takımlarda hem de kulüplerde sporcu, antrenör ve yönetici olarak çok sayıda başarıya imza atan Cengiz Göllü, Türkiye’de voleybolun gelişimine önemli katkı yaptı.
 
VOLEYBOLA YARIM ASIR HİZMET!
Yarım asırdan daha uzun bir süre sporla iç içe yaşayan Göllü, Türk voleybolunun bugün bulunduğu noktaya gelmesinde büyük pay sahibi oldu. Eczacıbaşı, Galatasaray, Karşıyaka ve Beşiktaş gibi takımlarda görev yapan ve Eczacıbaşı Bayan Voleybol Takımı ile üst üste 17 şampiyonluk yaşayarak elde edilmesi zor bir başarıya imza atan Cengiz Göllü, 2007-2011 yılları arasında ise Bayan Milli Takımlar Koordinatörü olarak görev yaptı. Cengiz Göllü, spor hayatının ilk yıllarında voleybolun yanı sıra futbol, basketbol ve hentbolla da ilgilendi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum