Avrupa Kupalarında Dört Kupa Bekliyoruz!
Tayyar SÜMEN

Tayyar SÜMEN

Tayyar SÜMEN

Avrupa Kupalarında Dört Kupa Bekliyoruz!

CEV Avrupa Voleybol Kupalarında yavaş, yavaş sona geliyoruz. Avrupa Şampiyonalar Ligi, Konfederasyon Kupası ve Challenge Kupalarında 12 takımla katıldığımız şampiyonada 8 takımımız elenirken 4 takımla şampiyonaya devam ediyoruz. Hedefimiz Bayanlar Şampiyonlar Ligi’nde Vakıfbank, Konfederasyon Kupası’nda Galatasaray HDI Sigorta, Challenge Kupası’nda Sistem9 Yeşilyurt ve Erkekler Challenge Kupası’nda da Ziraat Bankkart olmak üzere bu 4 takımımızla ülkemize şampiyonluk kupasını kazandırmak. Takımlarımızın 4 kupayı ülkemize kazandıracağına inanıyorum. Şimdiden takımlarımıza başarılar diliyorum.
 
VAKIFBANK’IN YARI FİNALDE RAKİBİ İTALYAN BUSTO!
Vakıfbank, Eczacıbaşı ve Fenerbahçe olmak üzere üç takımla temsil ettiğimiz CEV Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde 4’lü finale kadar takımlarımız fire vermeden geldi. Dörtlü finalde Vakıfbank Polonya temsilcisi Grupa Azoty Chemik Police’yi yaptığı her 2 maçta da 3-0’lık skorlarla yendi. Yarı Finalin yolunu tuttu. Vakıfbank Yarı Final’de İtalyan temsilcisi Unet e- Work Busto Arsizio’nun rakibi oldu. Vakıfbank ilk maçını 16-18 Mart 2021 tarihlerinde İtalya’da, rövanşı da 23-25 Mart 2021 tarihleri arasında İstanbul’da oynayacak. Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Vitra ise şampiyonaya veda etti.
 
FENERBAHÇE OPET VE ECZACIBAŞI VİTRA ŞAMPİYONAYA VEDA ETTİ.
CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi 4’lü finaldeki temsilcilerimizden Fenerbahçe Opet, İtalya’nın Igor Gorgonzola Novara ile yaptığı ilk maçı kendi sahasında 3-1 kaybetti. Deplasmanda yaptığı rövanş maçını da aynı skorla 3-1 kaybeden Fenerbahçe Opet şampiyonaya veda etti. Şampiyonlar Ligi’ndeki diğer temsilcimiz Eczacıbaşı Vitra da deplasmanda İtalya’nın Unet e- Work Busto Arsizio Takımı’na 3-1 mağlup oldu. İstanbul’da oynanan rövanş maçını da Eczacıbaşı Vitra aynı skorla 3-1 kaybetti. Her 2 maçı da kaybeden Eczacıbaşı Vitra da şampiyonlar ligine veda eden ikinci takım oldu.
 
GALATASARAY CEV KONFEDERASYON KUPASI’NDA FİNALE YÜKSELDİ!
CEV Bayanlar Konfederasyon Kupası’ndaki temsilcimiz Galatasaray HDI Sigorta finale yükselen ilk takımımız oldu. Cim- Bom Yarı Finalde Fransa’nın Beziers Angels’i deplasmanda oynanan ilk maçında 3-2 mağlup etti. Rövanş için avantaj sağlayan Sarı-Kırmızılılar kendi sahasında yaptığı rövanş maçını da 3-0 kazandı. Her 2 maçı da kazanan Galatasaray finale yükseldi. Galatasaray finalde İtalyan Saugella Monza’nın rakibi oldu. Cim-Bom ilk maçını 16 Mart 2021’de deplasmanda oynayacak. Rövanş maçını da 23 Mart 2021’de İstanbul’da yapacak. Maçları kazanan takım Avrupa şampiyonu olacak.   
 
YEŞİLYURT FİNALİST OLURKEN, THY ŞAMPİYONAYA VEDA ETTİ!
CEV Bayanlar Challenge Kupası’ndaki temsilcilerimiz Sistem9 Yeşilyurt ile THY 8’lü finallerde rakiplerini yenip yarı finale yükseldiler. Bu iki takımımız yarı finalde birbirinin rakibi oldu. Yarı final karşılaşmalarında Sistem 9 Yeşilyurt, THY ile yaptığı her iki maçı da 3-2’lik skorlarla mağlup etti. Finale yükselme başarısını gösteri. THY ise şampiyonaya veda etti. Yeşilyurt finalde Romanya’nın CSM Volei Alba Blaj takımı ile 17 Mart 2021’de tek maç yapacak. Maçı kazanan şampiyon olacak.
 
CEV’DE ÜÇÜNCÜ FİNALİST ZİRAAT BANKKART OLDU!
CEV Bayanlar Avrupa kupalarında Vakıfbank yarı finale, Galatasaray ve Yeşilyurt finale yükselirken, erkeklerde de Ziraat Bankkart finale çıkan ilk erkek takım oldu. Ziraat Bankkart 16 ve 8’li finallerinden galibiyetle çıkan Ziraat Bankkart yâri finale yükseldi. Yarı finalde de Çekoslovakya’nın VK Lvi Praha’ya deplasmanda 3-0 mağlup oldu.  Ankara’da oynanan rövanşı 3-1 kazandı. Galibiyeti Altın sete taşıdı. Altın seti de 15-12 kazanan Ziraat Bankkart finale yükseldi. Ziraat Bankkart finalde İtalya’nın Allianz Power Volley Milano ile karşılaşacak. İlk maç deplasmanda 17 Mart’ta, rövanş ise 24 Mart’ta Ankara’da oynanacak. Maçları kazanan şampiyon olacak.
 
HALKBANK ŞAMPİYONAYA VEDA ETTİ!
CEV Erkekler Challenge kupasında Ziraat Bankkart finale yükselirken, aynı kupadaki ikinci temsilcimiz Halkbank şampiyonaya veda etti. 16 ve 8’li finallerden galibiyetle çıkan Halkbank yarı finale yükseldi. Ankara’da oynanan yarı final ilk maçını 3-1 kaybeden Halkbank, deplasmanda oynan rövanş maçını da 3-0 kaybetti. Her 2 maçı da kaybeden Halkbank, Eczacıbaşı Vitra, Fenerbahçe Opet, THY’dan sonra şampiyonaya veda eden 4. Takım oldu.   
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum