Ulusal Aday Hakem Kursu Bursa’da...

Ulusal Aday Hakem Kursu Bursa'da Gerçekleştirilecek

Ulusal Voleybol Hakemi olarak görev yapacak hakemlerimizin belirlenmesi amacıyla 8 ayrı ilimizde düzenlenecek Ulusal Aday Hakem Kursları’nın ikincisi 26 Şubat - 1 Mart 2020 günleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek.

Ulusal Aday Hakem Kursu Bursa'da Gerçekleştirilecek

Ulusal Voleybol Hakemi olarak görev yapacak hakemlerimizin belirlenmesi amacıyla 8 ayrı ilimizde düzenlenecek Ulusal Aday Hakem Kursları’nın ikincisi 26 Şubat - 1 Mart 2020 günleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek.

Ulusal Aday Hakem Kursu Bursa'da Gerçekleştirilecek

Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu tarafından yayınlanan basın duyurusu şu şekilde;

Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu olarak, halen İl Hakemi olarak görev yapan ve önümüzdeki sezondan itibaren voleybol liglerinde Ulusal Voleybol Hakemi olarak görev yapacak hakemlerimizin belirlenmesi amacıyla 8 ayrı ilimizde düzenleyeceğimiz Ulusal Aday Hakem Kursları’nın ikincisi 26 Şubat - 1 Mart 2020 günleri arasında Bursa'da gerçekleştirilecek. 
 
TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda Kursun Direktörlüğü MHGK Üyesi Sevda Güler, Eğitmenliğini ise MHGK Başkanı Aziz Yener'in yapacağı kurs, 5 gün sürecek.
16 İl Hakeminin çağrıldığı kursun sabah bölümünde teorik eğitim yer alırken, öğleden sonraki bölümde ise saha denemeleri gerçekleşecek.
 1 Mart 2020 Pazar günü yapılacak sınavda başarılı olan adaylar, Ulusal Hakem olmaya hak kazanacaklar.

Bursa'da düzenlenen 2019-2020 Sezonu Ulusal Aday Hakem Kursları'nın ikincisine davet edilen İl Hakemlerinin isimleri şöyle:   

 
S.NOİLİADI SOYADIGRUPLAR
1BURSABÜLENT ÖZTÜRK2.GRUP
2BURSAELİF SELİN KIRAN2.GRUP
3DÜZCEALİ DALKES2.GRUP
4DÜZCEİBRAHİM GÜL2.GRUP
5DÜZCEOSMAN EROL2.GRUP
6ISPARTAKADİR AKYOL2.GRUP
7ISPARTASEFA MACUN2.GRUP
8İSTANBULİNANÇ AK2.GRUP
9İZMİRBURAK UĞURLU2.GRUP
10İZMİRDUYGU İYİSON2.GRUP
11İZMİRHALİL ÇAKIR2.GRUP
12KIRKLARELİFİGEN TUNA2.GRUP
13KOCAELİAYTAÇ YALMAN2.GRUP
14KOCAELİEYÜP ATALI2.GRUP
15KOCAELİFURKAN ATALI2.GRUP
16MANİSAELİF ÖZGE DİNÇER2.GRUP
ULUSAL HAKEMLİĞE YÜKSELTİLME SEMİNER VE SINAV  PROGRAMI
 
1. GÜN – SABAH               
09.00 – 10.30: Kural 1, 2, 3, 4, 5  videolu anlatım
10.30 – 10.45: Dinlenme
10.45 – 12.00: Kural 6,  7 videolu anlatım
12.00 – 13.00: Öğle yemeği ve dinlenme
1. GÜN – ÖĞLEDEN SONRA
13.00 – 14.30: Kural 8, 9 videolu anlatım.
14.30 – 14.45: Dinlenme
14.45 – 16.15: Kural 10, 11, 12 videolu anlatım
16.15 – 16.30: Dinlenme
16.30 – 18.00: Kural 13, 14  videolu anlatım
2. GÜN - SABAH
09.00 – 10.30: Kural 15, 16, 17  videolu anlatım.
10.30 – 10.45: Dinlenme
10.45 – 12.00: Kural 18, 19, 20, 21 videolu anlatım
12.00 – 13.00: Öğle yemeği ve dinlenme
2. GÜN – ÖĞLEDEN SONRA
13.00 – 14.30: Kural 22, 23, 24  videolu anlatım
14.30 – 14.45: Dinlenme
14.45 – 16.15: Kural 25, 26 videolu anlatım                                                                     
16.15  - 16.30: Dinlenme
16.30 – 18.00: Kural 27, 28 videolu anlatım                                                                 
3. GÜN - SABAH
09.00 – 10.30: Hakemlik tekniği ve mekaniği
10.30 – 10.45: Dinlenme
10.45 – 12.00: Resmi el işaretleri ve düdük kullanımı
12.00 – 13.00: Öğle yemeği ve dinlenme
3. GÜN – ÖĞLEDEN SONRA
14.00: Birinci müsabaka
16.00: İkinci müsabaka
18.00: Üçüncü müsabaka
 
4. GÜN - SABAH
09.00 – 10.30: İşbirliği, bilgi toplama, oyun duraklamaları
10.30 – 10.45: Dinlenme
10.45 – 12.00: Takım mensuplarıyla iletişim, cezalandırmalar
12.00 – 13.00: Öğle yemeği ve dinlenme                                                          
4. GÜN – ÖĞLEDEN SONRA
14.00: Birinci müsabaka
16.00: İkinci müsabaka
18.00: Üçüncü müsabaka                                   
5. GÜN – SABAH
10.00: Birinci müsabaka
12.00: İkinci müsabaka
14.00: Üçüncü müsabaka
14.00 – 15.00: Dinlenme
5. GÜN - ÖĞLEDEN SONRA
15.00 – 17.00 : Sınav hazırlığı ve Yazılı Sınav
17.00 – 17.30 : Dinlenme
17.30 – 19.00 : Sonuçların açıklanması ve kapanış

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eczacıbaşı VitrA’lı oyuncular evden aktarıyor
Eczacıbaşı VitrA’lı oyuncular evden aktarıyor