Galatasaray Kampa Girdi

Galatasaray Kampa Girdi

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına Şile’de girdiği kamp ile devam ediyor.

Galatasaray Kampa Girdi

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına Şile’de girdiği kamp ile devam ediyor.

Galatasaray Kampa Girdi

Şile Işık Üniversitesi Kampüsünde gerçekleşen kampta hazırlıklarını sürdüren Takımın Başantrenörü Ataman Güneyligil ve Yardımcı Antrenör Cihan Çintay kampı Galatasaray Televizyonu’na değerlendirdi.

Başantrenör Ataman Güneyligil şu ifadeleri kullandı:

“Çok güzel bir ortam var. Öncelikle bize bu kampı yapma fırsatı veren Işık Üniversitesi’ne teşekkür ederiz. Bize kapılarını açtılar, çok güzel bir ortam var. Her şeyimize yardımcı oluyorlar. Tekrar tekrar teşekkür etmek istiyoruz. Yeni iki yabancı oyuncumuz burada bize katıldı. Onların da gelmesiyle antrenman kalitemiz biraz daha arttı diyebilirim. Eksik noktalarımıza genç takımdan oyuncularımızı ya da antrenör arkadaşlarımızı koyuyorduk. Şimdi altıya altı kombinasyonları daha fazla olmaya başladı. Çok yararlı olduğunu düşünüyorum.

Yunan oyuncumuz çok neşeli bir karakter, Ukraynalı oyuncumuz da daha önce Gizem ile beraber oynamıştı Zürih’te. Onun sayesinde o da çok çabuk adapte oldu. Zaten sporcularımızın karakterleri çok güzel, o yüzden yeni gelen oyuncularımız çok zorluk çekmiyor.

Bursa deplasmanı bize uğurlu geliyor diyebilirim. Bu benim beşinci sezonum olacak dördünde biz sezonu Bursa ile açmış olacağız. Nilüfer Belediyesi iyi bir takım, hala da ekleme yapmaya çalışıyorlar. Geçen seneden biraz daha zayıf gibi gözükseler de ligde çok fazla süre almış tecrübeli oyuncuları ve iki tane iyi yabancı ile takımlarını takviye ettiler. Deplasmanda bizi zor bir maç bekliyor olacak.”

Yardımcı Antrenör Cihan Çıtay ise şunları söyledi:

“Kamp beklediğimizden daha iyi geçiyor, çok faydalı oldu. Özellikle yeni gelen yabancı oyuncularımızla birliktelik oluşturmak için çok iyi bir fırsat oldu. Biz de bu fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Hem teknik açıdan hem de arkadaşlık açısından güzel bir kamp oluyor. Biz hep aile ortamında çalıştığımız için yeni gelen oyuncularımız da iyi bir uyum sağladılar. Biri bizim ligimizde oynuyordu zaten, diğer oyuncumuz da Yunan. Akdeniz insanı, sıcakkanlı bir insan. Güzel bir uyum yakalıyoruz.

İlk maçımızı deplasmanda oynayacağız. Kolay olmayacak tabii ki, turnuvaların ve ligin ilk maçı her zaman zor oluyor. İyi bir oyunla elimizden geleni yapmaya çalışacağız.”

Son olarak Takımımızın kampına ev sahipliği yapan Işık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prf. Dr. Ercan Solak, Galatasaray TV’ye konuştu ve “Işık Üniversitesi’nin sanata ve spora destek vermek kurulduğu günden beri kültüründe var. Zaman zaman takımlarımızı burada ağırlıyoruz. Şile’de doğa, deniz ve yeşil ile iç içe rahat bir ortamda antrenmanlarını yapıyorlar. Bugün de iki köklü kurum burada buluşuyor. Köklü bir eğitim geleneğinin yüksek öğretim kurumu olan Işık Üniversitesi ile yine köklü bir spor geleneğinin takımı olan Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı burada buluşuyor. Bu buluşmaya ev sahibi yapmaktan dolayı çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Sezonun Statüleri ve Fikstür Sayfaları Belli Oldu
Yeni Sezonun Statüleri ve Fikstür Sayfaları Belli Oldu
Şampiyonlar Kupası Programı Belli Oldu
Şampiyonlar Kupası Programı Belli Oldu