Galatasaray’da ikinci yarı hazırlıkları...

Galatasaray'da ikinci yarı hazırlıkları sürüyor

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı ve Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı ligin ikinci yarısının hazırlıklarını Galatasaray Park Voleybol Salonu’nda sürdürüyor.

Galatasaray'da ikinci yarı hazırlıkları sürüyor

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı ve Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı ligin ikinci yarısının hazırlıklarını Galatasaray Park Voleybol Salonu’nda sürdürüyor.

Galatasaray'da ikinci yarı hazırlıkları sürüyor

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımından Başantrenör Nedim Özbey ligin ikinci yarısına iyi hazırlandıklarını ve takım olarak hedeflerinin ligi lider bitirmek olduğunu ifade ederken Yardımcı Antrenör Umut Çakır ve Takım Kaptanı Selçuk Keskin ise ikinci yarının ilk maçında oynanacak İnegöl Belediye deplasmanından galibiyetle dönmek istediklerini söyledi.

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Ataman Güneyligil ikinci yarı hazırlıklarının iyi gittiğini belirtirken Takım Kaptanı Gizem Karadayı ve oyuncu Derya Çayırgan da çalışmaları Galatasaray Televizyonu’na değerlendirdi.

Açıklamalar şu şekilde:

NEDİM ÖZBEY

“Çalışmalarda ikinci haftaya başladık. Geçirdiğimiz çok yoğun maç temposundan sonra birtakım sakatlıkları onarma durumumuz var. Onları yetiştirmeye çalışıyoruz lig maçlarına. Milli Takıma giden oyuncularımız var, Olimpiyat elemesi oynayanların dönmesini bekliyoruz. Önümüzdeki yıllarda faydalanabileceğimiz gençleri deneme şansımız oluyor, hoşumuza gidiyor. Burada misyon olarak altyapıdan oyuncu çıkarma alışkanlığı elde edildi. İkinci yarı 17 Ocak’ta başlayacak İnegöl maçıyla birlikte. Ardından Avrupa Kupası maçı oynayacağız. Bütün amacımız öncelikle ligi birinci bitirmek. Galatasaray’ın yıllardan beri özlemiş olduğu yerde birinci olmasını istiyoruz. Onun için yapıyoruz bütün çalışmaları. Gerekirse Yönetimimizle konuşup bir oyuncu konusunda yardım isteyeceğiz. Yönetimimiz uygun görür, sıcak bakarsa böyle bir değişikliğe gideceğiz. 6 set vermişiz, lideriz. Yıllardan beri olmayan bir şey. Bunu devam ettirmek istiyoruz. En büyük destekçimiz taraftarımız… Özellikle Anadolu’da bizi çok desteklediler. 4 eksik oyuncuyla sahaya çıktığımız maçlar var. Taraftarımız bizim yedinci oyuncumuz. Çok iyi yerlere gelmek için çok çalışıyoruz. Neşe içerisinde idmanlarımız devam ediyor.”

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“Çalışmalarımız iyi gidiyor. Aslı ve Yvon Milli Takımda Olimpiyat elemelerinde. Dileğimiz finalde karşılaşmaları. En azından bir tanesinin Olimpiyatı görmesi… Burada kalan oyuncularımıza genç takviyeler yaptık. İyi durumdayız, daha ligin başlamasına 2 hafta var. 19 Ocak’ta ilk maçımızı oynayacağız.”

UMUT ÇAKIR

“İki haftadır çalışıyoruz. 17 Ocak’ta oynayacağımız İnegöl maçıyla başlayacağız. İkinci yarı her maç çok zor geçeceğini düşünüyorum. Şubat ve Mart aylarında çok zorlu bir periyodumuz var. İyi hazırlanmaya çalışıyoruz.”

SELÇUK KESKİN

“Çalışmalar çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Ufak tefek sakatlıklarımız var onların iyileşmesi bekliyoruz. Önümüzdeki hafta en iyi şekilde maça çıkmak istiyoruz. Bizi orada çok zor bir maç bekliyor. İnegöl kendi evinde çok sürpriz galibiyetler aldı. İyi de bir takviye yaptılar. Galibiyetle ikinci yarıya başlamak istiyoruz.”

GİZEM KARADAYI

“İlk yarı bittikten sonra 5 günlük tatil yaptık. Kötü bir mağlubiyet aldık, Avrupa’dan elendik kafalarımızı toplamamız gerekiyordu. Yenildiğimiz bu maçı sezon içinde alabileceğimiz kadar galibiyet alarak telafi etmek istiyoruz. Yavaş yavaş adapte olmaya başlıyoruz. Her şey güzel gidiyor. 2 arkadaşımız Milli Takımda. Elimizden gelen her şeyi yaparak ikinci devreye iyi başlamak istiyoruz.”

DERYA ÇAYIRGAN

“Çalışmalar çok yoğun gidiyor, çok yoruluyoruz ama çok zevkli geçiyor. İnanıyorum ki ilk yarıdan daha güzel geçecek. Yine ilk 4’e kalarak Avrupa Kupaları’na katılacağımızı düşünüyorum.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adam Voleybol'a Ukraynalı Smaçör
Adam Voleybol'a Ukraynalı Smaçör
Gökhan ÖNER, Karşıyaka'da
Gökhan ÖNER, Karşıyaka'da