Yıldız Begüm KANAT Söyleşisi

Yıldız Begüm KANAT Söyleşisi

Ailesinin desteği ile spor hayatına başlayan, kariyerine Alaşehir Bayan Voleybol Takımında devam eden tecrübeli voleybolcu Yıldız Begüm KANAT ile yapılan söyleşi haberimizin devamında...

Yıldız Begüm KANAT Söyleşisi

Ailesinin desteği ile spor hayatına başlayan, kariyerine Alaşehir Bayan Voleybol Takımında devam eden tecrübeli voleybolcu Yıldız Begüm KANAT ile yapılan söyleşi haberimizin devamında...

Yıldız Begüm KANAT Söyleşisi

Voleybol 2.Lig Kadınlar 3.grup’ta yarışan Alaşehir Bayan Voleybol takımı güçlü yönetimi, güçlü kadrosuyla uçak hızında devam ediyor. sarı-siyahlıların tecrübeli smaçörü Yıldız Begüm Kanat Voleybol ve hayatına dair merak edilenleri gazeteci Koray Başeğmez’e anlattı.

Yıldız Begüm Kanat Kimdir?
1991 Eskişehir doğumluyum.  Adana da oturuyorum. Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunuyum.

Aile’nin spora bakış açısı ve desteğinden bahseder misin?
Çocukluğumdan beri sporun içerisindeyim diyebilirim. Babam asker emeklisi ve aynı zaman da Ulusal yüzme hakemliği yapıyor. İlk sporla bağlarım yüzme ile başladı ve daha sonra yönlendirmeler ile profesyonel voleybol hayatımı aktif olarak devam ettiriyorum. Babam ve annemin bu konuda desteğini hep aklımın bir köşesinde yer edinmiştir ve her şeye onlar sayesinde geldim diyebilirim.

Voleybol dışında Yıldız Begüm Kanat nasıl biridir ve ne yapar?
Tam bir puzzle hastasıyım. Kendime ait küçük bir kütüphanem var. Fotoğraf çekmeyi seviyorum. Yaşlılar ile sohbet etmeyi onları dinlemeyi, yürümeyi ve müzik dinlemeyi çok seviyorum. Kitaplarla yaşıyorum. Bu arada sürpriz olacak yazdığım bir kitabım var ve bunu tam olarak bitirdiğim zaman sizlerle paylaşacağım.

Alaşehir olarak üst çok iyi maçlar çıkarıp lider gidiyorsunuz. Nasıl hissediyorsunuz?
Alaşehir mükemmel bir şehir çok renkli bir taraftarı var ve burada çok mutluyum.  İyi maçlar çıkarıyoruz ve bir üst lige çıkmak için çok gayret gösteriyoruz. Alaşehir Belediyespor Bayan Voleybol takımının da olması gereken yer bir üst lig ve biz bunu başaracağız.

Başarılı bir kariyeriniz var. Hangi takımlarda oynadınız?
Bilimkent Koleji Spor Kulübü Gündoğdu Koleji Spor Kulübü  Adana Spor Kulübü Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü İzmir Karsıyaka Koleji Değirmendere Spor Kulübü Tarsus Belediyesi Spor Kulübü Sakarya Ada Spor Kulübü Bartın Polis Gücü Spor Kulübü Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Güç Koleji Pursaklar Spor Kulübü Bayramiç Spor Kulübü Alaşehir Belediyesi Spor Kulübü
 
Sakatlıklarla aran nasıl gidiyor?
Nazar değmesin şu an hiçbir şeyim yok. Geçmişte sol dizimden dolayı uzun süre maçlardan geri kalmıştım.  O zamanlar çok kötüydü benim için asla hatırlamak istemiyorum.
 
Voleybol geleceği ve voleybol altyapısı hakkında genel olarak düşünlerin nelerdir?
Öncelikle sorunlarından bahsetmek istiyorum. Kadın voleybolunda özellikle altyapı konusunda ileriye dönük soru işaretleri görebiliyoruz. Aslında baktığımda bayanların spora yönelmesi adına çok büyük bir portföy ancak altyapı konusunda çok eksikliklerimiz var diye düşünüyorum. Bu konularda daha çok sistemli bir çalışmanın olması gerekiyor. Sultanlar Ligindeki bazı kulüplerimizin dünyaca büyük başarılı göz ardı edemeyiz, mükemmel bir başarı ancak benim söylemek istediğim bunu tüm ülke çapında sistematik şekilde yaymak gerekiyor. Hem fiziksel hem psikolojik olarak yoğun çalışmalar yapılması gerekmekte diye düşünüyorum. Yabancı ve Türk oyuncu arasında ki büyük rekabetten de bahsetmek istiyorum.  Ve bu rekabet arasında çok sorunlar çıkabiliyor takımlara yansıdığını görebiliyoruz.

Yemek yapmak mı yemek yemek mi?
Yemek yemek diyebilirim. Ya çok kötü bir soru bunu sevmedim.

Son olarak neler söylemek istersiniz?
Bir voleybolcu olarak söylemek istediklerim; bu spora gönül vermiş yetenekli sporcuların hiçbir zaman başarıya giden yoldan geri dönmemeleri ve bu yolda karşılarına çıkan bir çok zorluğa karşı dim dik ayakta durarak kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söylerek; bu sezon bize destek veren tüm Alaşehirli taraftarlara teşekkür ederim.


RÖPORTAJ: KORAY BAŞEĞMEZ
 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Federasyondan Kulüplere Önemli Duyuru
Federasyondan Kulüplere Önemli Duyuru
Fenerbahçe'den net skor
Fenerbahçe'den net skor