Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


Kupalar geldi, dahası da var!
Tayyar SÜMEN

Kupalar geldi, dahası da var!

 

KUPALAR GELDİ, DAHASI DA VAR!


Önceki yazımda kupa sesleri geliyor diye yazmıştım. 
Yanılmadım ve Avrupa’dan üç kupa birden geldi. Dahası da var.
İtalya’nın Treviso kentinde düzenlenen CEV Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi temsi eden Vakıfbank Altın, Eczacıbaşı Vitra Bronz ve Bayanlar Challenge Kupası’nda da Bursa Büyükşehir Belediyesi Altın kupanın sahibi oldu. 
CEV Şampiyonlar Ligi’nde aslında ilk üç kupa da bizim olurdu. Ama statü gereği olmadı. 

 

 

STATÜ GEREĞİ TAKIMLARIMIZ KURBAN OLDU!


Fenerbahçe C Grubu’nu lider olarak tamamladı. 6’lı finale yükseldi. Vakıfbank ve Eczacıbaşı ise D Grubunda mücadele etti. Vakıfbank grubu lider, Eczacıbaşı da grubu ikinci tamamladı. Böylece 3 takımımız da 6’lı finale yükseldi. 
Yine statü gereği bu kez Fenerbahçe ile Eczacıbaşı 6’lı finalde birbirinin rakibi oldu. 
Kader diyoruz! Yapacak bir şey yoktu. İlk maçta Fenerbahçe Eczacıbaşı’nı 3-2 yendi. Rövanşı ise Eczacıbaşı 3-1 kazandı. Turu atlayıp 4’lü finale yükselen Eczacıbaşı olurken Fenerbahçe 6’lı finalde şampiyonaya veda etti.  
Vakıfbank ise 6’lı finalde İsviçre’nin Volera Zurich’i her 2 maçta da 3-1’lik skorlarla yendi. 4’lü finalde Eczacıbaşı’nın rakibi oldu. Böylece Türkiye hem 6’lı, hem de 4’lü finalde statü kurbanı oldu. 

 

 

VAKIFBANK, ECZACIBAŞI’NI YENDİ FİNALİST OLDU!


İki Türk takımı 4’lü finalde kapıştılar. Vakıfbank, Eczacıbaşı’nı 3-0 yendi finale yükseldi. Eczacıbaşı ise üçüncülük için mücadele etti. 4’lü finalin diğer takımları ise ev sahibi İtalya’nın İmaco Volley Conegliano takımı ile Rusya’nın Dinamo Moskow takımı
Final için karşılaştılar. Ev sahibi İmaco rakibini 3-1 yendi finale yükseldi. Vakıfbank’ın rakibi, Dinamo Moskow da Eczacıbaşı’nın rakibi oldu. 

 

 

EV SAHİBİNİ DEVİREN VAKIFBANK ŞAMPİYON OLDU!


Finalde Vakıfbank ev sahibi İmaco Volley Conegliano’yu 3-0 yendi, üçüncü kez şampiyon olup Altın Kupanın sahibi oldu. Eczacıbaşı ise Dinamo Moskow’u3-1 yendi bronz kupayı kazandı. Böylece takımlarımız 2 kupayla yıra döndü. Şöyle dönüp geriye bakalım. 6’lı finalde Fenerbahçe –Eczacıbaşı eşleşmeseydi, üç takımımız Şampiyonlar Lig 4’lü finalinde olacaktı. O zamanda ilk üç sırayı alan bizler olacaktık. Statü değişmeli. Buna Türkiye seyirci kalmamalı. Burada iş hem CEV’de , hem de FIVB’de görevli olan önceki Federasyonu Başkanımız Özkan Mutlugil’e iş düşüyor.

 

 

BİR ŞAMPİYONLUK TA BURSA BÜYÜKŞEHİR’DEN GELDİ!


Sevgili dostlar CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi’ni böyle kapattık. Şimdi gelelim CEV Challenge Kupası’na. Bir şampiyonluk ta Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi finale kadar bütün rakiplerini eledi. Finale kadar geldi. Finalde Yunanistan’ın Olympiacos Piraeus takımı ile eşleşti. İlk maçı deplasmanda oynayan Bursa bu maçı 3-2 kaybetti. Bursa’da oynanan rövanş maçını 3-0 kazanan Bursa ikinci kez Challenge Kupası Şampiyonu oldu. Böylece Avrupa’dan üç kupayla döndük. Üç takımımızı da yürekten kutluyorum.

 

 

CEV KUPALARINDA 12 TAKIMLA MÜCADELE ETTİK!


Diğer takımlarımızdan da bahsetmemek haksızlık olur. CEV Avrupa kupalarına bayanlarda 6, erkeklerde de 6 olmak üzere 12 takımla katıldık. Bayanlar Şampiyonlar Ligindeki temsilcilerimiz Vakıfbank, Eczacıbaşı ve Fenerbahçe, Bayanlar CEV Kupası’nda Galatasaray,  Challenge Kupası’nda da Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Çanakkale Belediyesi ülkemizi temsil etti. Erkeklerde ise CEV Şampiyonlar Ligi’nde Halkbank, Arkas ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, CEV Kupası’nda Fenerbahçe ve Challenge Kupası’nda da Galatasaray HDI Sigorta ile Ziraat Bankası ülkemiz temsil ettiler.

 

 

GALATASARAY YARI FİNALDE, ÇANAKKALE 8’Lİ FİNALDE ELENDİ! 


CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimiz olan Vakıfbank, Eczacıbaşı ve Fenerbahçe ile Challenge Şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden yukarı da yeteri kadar söz ettim. Bayanlar CEV Kupası temsilcimiz Galatasaray, VFM Franches Montognes (İsviçre), Nova KBM Branik (Slovenya), Budowlani TODZ (Polonya) takımlarını eledi. Yarı finale yükseldi. Yarı finalde Rusya’nın Dinamo Kazan’a altın settei 15-11 kaybetti ve finale çıkamadı. Challende Kupası’ndaki Çanakkale Belediyesi ise Levski Sofia’yı (BUL) eledi. 8’li finale yükseldi. 8‘li finalde Olympiacos Piraeus’a (YUN) yenilerek elendi. Şimdi gelelim erkeklerin maçlarına. 

 

 

ERKEKLERDE ARKAS 12’Lİ FİNALE KADAR ÇIKTI!


Sevgili dostlar erkeklerde sezonu kupasız kapattık. Önce Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcilerimiz Halkbank, Arkas ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Halkbank E Grubunda yaptığı 6 maçta bir galibiyet ile sonuncu oldu elendi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi A Grubunda 6 maçta 2 galibiyet ile 3. Oldu elendi. C Grubu’ndaki temsilcimiz Arkas 6 maçta 4 galibiyet ile 2. Oldu. 12’li Play-Off’a kaldı. !2’li Play-Off’da Dinamo Moskow’a karşı 2 maçı da kaybetti ve şampiyonaya veda etti. 

 

 

FENERBAHÇE CEV KUPA’DA YARI FİNALDEN DÖNDÜ!


Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olamayan erkek takımlarımız diğer kupalarda başarılıydılar. Önce CEV Kupası’nda Fenerbahçe: Hopoel Mate (İSR), Levski Sofia (BUL), GFC Ajaccio’yi (FR) eledi yarı finale yükseldi. Yarı finalde İtalya’nın Trentino Diatec’e yenilerek finale çıkamadı.   

 


 
GALATASARAY VE ZİRAAT BANKASI  YARI FİNALDE KALDI!


CEV Challen Kupası’ndai temsilcilerimizden Galatasaray HDI Sigorta ve Ziraat Bankası yarı finale kadar yükseldiler. Finale kalsalardı birbirleriyle final oynayacaklardı. Önce Galatasaray, Paviakos Pafos (Güney Kıbrıs), Fonte Bastardo (Portekiz ), Maccabi Tel-Aviv (İsrail) bunları eledi. Yarı finale yükseldi. Yaı finalde Rusya’nın Fakel takımına her 2 maçta da 3-0’lık skorlarla yenilerek şampiyonaya veda etti. Ziraat Bankası’nın da sonucu aynı oldu. Ziraat Bankası da Studenti Tirano (Arnavutluk), Mok Jedinsvo ,Draisma Dynama Apeldoorn (HOL) yenerek Yarı finale yükseldi. Yarı finalde Chamont VB 52’ya yenilerek  (FR) finali kaçırdı. 


Sevgili dostlar Avrupa kupalarındaki serüvenimiz bu sezon böyle. Takımlarımız bu yıl yarı finallerde kaldı. Seneye kupayla döneceklerine inanıyorum. Şimdiden ülkemizi temsil edecek takımlarımıza başarılar diliyorum. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500