’Her Gün Yeni Bir Şey Öğreniyorum’

'Her Gün Yeni Bir Şey Öğreniyorum'

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın 1,94'lük İsveçli Pasör Çaprazı Isabelle Haak, Sabah Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.

'Her Gün Yeni Bir Şey Öğreniyorum'

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın 1,94'lük İsveçli Pasör Çaprazı Isabelle Haak, Sabah Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu.

 'Her Gün Yeni Bir Şey Öğreniyorum'

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın 1,94'lük İsveçli Pasör Çaprazı Isabelle Haak, Sabah Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu. Bu sezon başında sarı-siyahlılar'a transfer olan İsveçli oyuncunun sözleri:
 
 • Şampiyonlar Kupası'nda kaybettiğiniz Eczacıbaşı maçı ile ligde kazandığınız Eczacıbaşı karşısındaki VakıfBank arasında ne farklar vardı? Neler değişti de Eczacıbaşı gibi büyük hücum silahları olan bir takımı set vermeden yendiniz?

Şampiyonlar Kupası sezon başındaydı ve yeni bir takım olarak yeterince beraber çalışma fırsatı bulamamıştık. Ama son maça kadar birbirimizi tanıma ve beraber çalışma konusunda oldukça vaktimiz oldu ve bu sayede oyunumuzu geliştirdiğimizi düşünüyorum. Özellikle Çin'deki Kulüpler Dünya Şampiyonası oyunumuzu geliştirmek açısından bize çok büyük katkı sağladı.
 
 • VakıfBank'a gelirken beklentilerin neydi? Geçen zamandaki tecrüben seni memnun etti mi?
VakıfBank'ta oynamaya başlamaktan daha fazla memnun kalamazdım sanırım. Burası harika bir kulüp ve size ne söylesem hep güzel şeyler olacak. Açıkçası daha önce oyunumda bu kadar hızlı gelişim yaşamamıştım. Kendimi tamamen yeni bir oyuncu gibi hissediyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorum ve harika takım arkadaşlarına sahip olduğum çok şanslıyım.
 
 • VakıfBank yeniden yapılanma sürecine girdi. Sen de genç yaşına rağmen bu yapının önemli parçalarından birisin. Sezonun bundan sonrası için ne düşünüyorsun?
Kadro anlamında yenilenen bütün takımlarda olduğu gibi biz de sezona zor bir başlangıç yaptık. Ama görebileceğiniz gibi her gün çok çalışıyoruz ve daha fazla gelişiyoruz. Sezonun kalanında da çok daha iyi olacağımıza inanıyorum.
 
 • Guidetti ile çalışmadan önce maç günü de idman yapmış mıydın hiç?  Kendisi ile çalışmak nasıl genç bir oyuncu olarak?
Eski kulüplerimde de maç günlerinde idman yapıyorduk. Bu yüzden benim için değişik bir deneyim olamadı açıkçası. Ama Guidetti'yle çalıştığım için kendimi çok iyi hissediyorum. Çünkü Guidetti gelişme potansiyelimizi gördüğü zaman bizlere yeni şeyler öğretmek için çok istekli. Ve bu sayede zaten çok kısa zamanda oyunumun iyi yönde geliştiğini görebiliyorum.
 
 • Dünya Şampiyonası'ndaki Imoco Volley Conegliano maçında mükemmel bir VakıfBank vardı. Ama 14-10'dan sonra ne oldu? O son sayı niye gelmedi sence?
Conegliano karşısında harika bir voleybol oynadığımızı düşüyorum. Ama maalesef sonuç istediğimiz gibi olmadı. Takım olarak her oynadığımız maçtan yeni bir şey öğreniyoruz ve diğer maçta daha kararlı bir şekilde sahada oluyoruz. Kaliningrad maçında da bunu gösterdiğimizi düşünüyorum.
 
 •  İstanbul'u nasıl buldun?
İstanbul diğer yaşadığım şehirlere göre çok büyük ve çok güzel bir şehir. Çok vaktim olmadığı için henüz keşfetmediğim çok yer olduğunu biliyorum. Bu yüzden burayı keşfetmek için çok heyecanlıyım ve İstanbul'da yaşadığım için çok mutluyum. Özellikle boğaz kenarında yürümek ve yemek yemek favorilerim arasında.
 
 •  Giyim tarzın nedir?
Çoğunlukla voleybol kıyafetlerimi giydiğim için giyim tarzım oldukça basit bence. Üzerine çok fazla düşünmüyorum. Ama özel bir gün veya bir sebep olduğunda tabii ki ona göre tarzımı belirliyorum.
 
 •  Favori renklerin?
Favori rengim Mavi.
 
 • En beğendiğin film?
Favori bir filmim yok ama romantik filmleri severim.
 
 •  Müzik tarzın, favori grubun, şarkın?
Müzik dinlemeyi çok seviyorum. Birkaç kez gitar çalmaya çalıştım ama pek istediğim gibi gitmedi. En sevdiğim sanatçı ise James Arthur… Çoğunlukla pop dinliyorum. 
VOLKAN ÜSTÜYILDIZ – SABAH GAZETESİ

Reklam

YORUMLAR

 • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şampiyonlar Ligi’ne Katılacak Takımlar Belli Oldu
Şampiyonlar Ligi’ne Katılacak Takımlar Belli Oldu
TVF'den Lisans Duyurusu
TVF'den Lisans Duyurusu