’Halkbank’la hedeflerim örtüştü’

'Halkbank’la hedeflerim örtüştü'

Türkiye’de voleybol liginin en tecrübeli ve başarılı isimlerinden Arslan Ekşi ile Halkbank’ı, Novosibirsk-Rusya deneyimini ve hedeflerinin konuşulduğu söyleşi haberimizin devamında...

'Halkbank’la hedeflerim örtüştü'

Türkiye’de voleybol liginin en tecrübeli ve başarılı isimlerinden Arslan Ekşi ile Halkbank’ı, Novosibirsk-Rusya deneyimini ve hedeflerinin konuşulduğu söyleşi haberimizin devamında...

'Halkbank’la hedeflerim örtüştü'

Türkiye’de voleybol liginin en tecrübeli ve başarılı isimlerinden Arslan Ekşi. Aynı zamanda, pasör mevkiinin de en iyilerinden biri olarak değerlendirilir. Türkiye’de formasını giydiği takımlarla, Milli Takım’a yaptığı katkılar bu övgüler için birer haklı neden. Dünyanın erkeklerde en önemli ligi olarak nitelendirilen Rus Ligi’nde forma giymesi de seviyesini göstermesi adına belirleyici bir gösterge.

Voleybolcu bir aileden gelen Arslan Ekşi bu sezon Halkbank kadrosunda. Paslarını son yılların şampiyonu Halkbank’ı yeniden kürsünün en üst basamağına çıkarmak için atacak. Takım olarak yeniden mutlu sona ulaşacaklarına inanıyor. Halkbank’ın şampiyonluk karakteri ile kendi hedeflerinin örtüştüğünü söylüyor.

Arslan Ekşi ile Halkbank’ı, Novosibirsk-Rusya deneyimini ve hedeflerini konuştuk.

 

Takıma alıştın mı?

Takıma alışmam kısa sürdü, çünkü takım arkadaşlarımın çoğu ile zaten Türkiye Ligi ve Milli Takım’dan tanışıyoruz. Ay-Yıldızlı forma altında birlikte mücadele verdik. Birey ve oyuncu olarak birbirimizi biliyorduk. Takıma katıldığımda ekip ruhu ve kimyası çok uyumluydu. Bu nedenle de buraya alışmam kısa sürdü.

 

İki milli  pasör olarak  kadroda yer alıyorsunuz. Bu durum takıma nasıl yansıyacak?

Evet, ikimiz için de aynı bir deneyim olduğunu söylesem, yanlış olmaz sanırım. Halkbank’ın ortaya koyduğu hedeflere ulaşması, başarılı olması seviyeli, güzel bir rekabet içinde olacağız. Benim inancıma göre başarının yollarından bir ide üst düzey rekabettir. O nedenle sonuna kadar çalışıp, takımımız için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Bunun sonunda da sezonun son düdüğü çaldığında, inşallah şampiyonluğu kucaklayarak mutlu sona ulaşacağız.

 

Bundan sonraki hedeflerin neler?

Şu an ki hedefim Halkbank’la Türkiye Kupası ve Türkiye Şampiyonluğunu kazanmak. Ondan sonra tecrübelerime inanıp güvenerek geleceğimle ilgili kararlar almayı planlıyorum. Ama bütün bunlar şimdinin konusu değil, önümüzde üstesinden gelmemiz gereken işler var ve onlara odaklandık.

 

Yurtdışı deneyimini öneririm

Rusya'da da oynadın. Dışarıya yolladığımız ender sporculardansın. Bu deneyimi anlatır mısın? Sana nasıl katkı yaptı?

Rusya'da oynadığım için çok mutluyum. Dünyanın en zor ligi olarak adlandırılan bu ligde çok iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Benim çok iyi bir tecrübeydi. İyisiyle, kötüsüyle unutamayacağım anılar biriktirdim. 

Ülkemizdeki değerli voleybolcuların imkan bulduklarında bu tecrübeyi edinmelerini tavsiye ederim.

 

Halkbank son yılların şampiyonu. Şampiyonlar Ligi'nin gediklisi. Birçok kez de rakip oldun. Objektif değerlendirmen nasıl olacak?

Elbette şampiyon ruhlu bir takıma dahil olduğumun farkındayım. Hedeflerin her zaman yüksek tutulduğu, genellikle de bu hedeflere ulaşıldığı bir takım Halkbank. Benim hedeflerimle örtüşen bir durum olduğu için Halkbank’ı tercih ettim.

Bir çok kez rakip olarak sahada karşılaştığımızda, voleybol liginin en kaliteli maçlarını oynadığımızı hatırlıyorum. İnşallah bu yıl da finalleri kalıp herkese güzel bir voleybol resitali izlettirir ve şampiyonluğa ulaşırız.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Federasyondan Kulüplere Önemli Duyuru
Federasyondan Kulüplere Önemli Duyuru
Fenerbahçe'den net skor
Fenerbahçe'den net skor