Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


'Zamana ihtiyacımız var'

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, Vakıfbank’a 3-0 mağlup olurken karşılaşmanın ardından başantrenör Ataman Güneyligil ve takım menajeri Nihan Güneyligil, açıklamalarda bulundu.

'Zamana ihtiyacımız var'

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, Sultanlar Ligi’nin 4. haftasında karşılaştığı Vakıfbank’a 3-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından başantrenör Ataman Güneyligil ve takım menajeri Nihan Güneyligil, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

 

Vakıfbank - Galatasaray maçına İl Güvenlik Kurulu kararıyla Galatasaray taraftarının alınmaması hakkında konuşan Ataman Güneyligil; “Biz voleybol sahalarında seyirci olmasını isterken Vakıfbank’ın kendi sahasında oynayacağı maç için İl Güvenlik Kurulu’na müracaat edip seyirci almamalarını kınıyorum. Geçen hafta Fenerbahçe taraftarı Beylikdüzü deplasmanına gitti. Ben Beylikdüzü ile Vakıfbank arasında bir fark görmüyorum. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş büyük camialardır, 110 yılı aşkın tarihleri vardır. Bu takımların taraftarlarını yasaklayamazlar.” ifadelerini kullandı.

Takımının Vakıfbank karşısındaki oyununu da değerlendiren başantrenör Güneyligil sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok fazla mücadele edemedik açıkçası bugün. Karşımızda çok iyi bir takım vardı. Çok iyi organize olmuş bir takım vardı. Birbiriyle oynamış, birbirlerine alışkın oyunculardan oluşuyorlardı. Bu tip takımlar karşısında hata sayısını en aza indirmemiz lazım. Biz bugün fazla hatalı oynadık. Hem servis karşılamada, hem hücumlarda hem de organize anlamında. Pasörler ve smaçörlerimizin uyumu için zamana ihtiyacımız var. Çok yakında çok daha iyi olacağız.”

Takımın biraz zamana ihtiyacı olduğunun altını çizen takım menajeri Nihan Güneyligil ise; “Küçük bir talihsizlik yaşıyoruz. 3 en favori takımla 3 maç arka arkaya. Bizim için kötü bir tesadüf oldu. Arkasına sığınacağımız bir şey değil bu. Sabırı elden bırakmamız gerekiyor. Yepyeni bir ekibimiz var. Teknik ve taktik anlamda geçen seneden daha da yukarıdayız. Üç günde bir maç oynuyoruz. Biraz zamana ihtiyacımız var. Tüm ekibe canı gönülden güveniyorum. Lig çok uzun bir maraton. Bu yolun sonu aydınlık. Geçen sene de favori takımlara karşı iyi sonuçlar alamamıştık ama finalde neyin ne olduğunu göstermiştik. Sırtımızı kocaman Galatasaray ailesine sımsıkı yaslamaya ihtiyacımız var. Bütün ekibe Fenerbahçe maçında başarılar diliyorum, onlara sonsuz derecede inanıyorum.” şeklinde konuştu.   

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500