Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


TVF Plaj Voleybolu Ligi Kayıtları Başlıyor

2009 yılından bu yana düzenli bir şekilde devam eden Plaj Voleybolu Ligi, 2017 yılında yenilenerek devam ediyor.

TVF Plaj Voleybolu Ligi Kayıtları Başlıyor

TVF Plaj Voleybolu Ligi, Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen kulüpler düzeyindeki en üst seviye plaj voleybolu organizasyonudur.   

 

2009 yılından bu yana düzenli bir şekilde devam eden Plaj Voleybolu Ligi, 2017 yılında yenilenerek devam ediyor. Plaj Voleybolu’nun kulüplere daha ciddi ve düşük maliyetli bir şekilde yayılması amacıyla lig 2017 yılında aşağıdaki şekilde planlanmaktadır. 

 

2017 yılından itibaren Plaj Voleybolu Ligi'ne sadece kulüplerin katılımı alınarak lig iki aşamalı olarak oynatılacaktır. Plaj Voleybolu Ligi, 1. ve 2. Voleybol Ligleri'nin normal sezon müsabakalarının bitişini takiben 2017 Mart ayı içerisinde başlayacak ve 2017 Mayıs ayı içerisinde yapılacak Play-Off (Final) organizasyonu ile son bulacaktır. Pro Beach Tour atmosferinde yapılacak Play-Off Final organizasyonunun sonunda Plaj Voleybolu Ligi Şampiyonu, Türkiye’nin en büyük plaj voleybolu kupasına da sahip olacak ve turnuvanın sonucuna göre Türkiye Kulüpler sıralaması oluşturulacaktır. Erkekler ve Bayanlar kategorilerinde katılımın alınacağı Plaj Voleybolu Ligi'nin sonunda kulüplere toplamda 68.000 TL para ödülü dağıtılacaktır. Play-Off finalleri televizyondan yayınlanacaktır. 

 

Lig Müsabakaları (Bölgesel Müsabakalar): Lig müsabakalarına her bölgede 8 kulüp kabül edilecektir. Bölge müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynatılacaktır. Bölgelerden belirlenen kontenjana göre derece alan takımlar Play-Offlara (Final Haftasına) kalacaktır. Finaller karma sistem turnuva formatına (Pro Beach Tour gibi) göre bölgelerinde derece alan takımların katılımıyla yapılacaktır. Final Etabı’nın finalleri TV’den yayınlanması planlanmaktadır.  

 

Bölgeler: 

Batı Akdeniz Bölgesi: Antalya ve çevre illerden gelecek kulüpler katılabilir. Müsabakalar Antalya’da TVF Antalya Plaj Voleybolu Merkezinde oynatılır. (İlk 3 takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır.)

 

Doğu Akdeniz Bölgesi: Mersin ve çevre illerden gelecek kulüpler katılabilir. Müsabakalar Mersin’de oynatılır. (Kesin yeri daha sonra belli olacaktır.) (Birinci takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır.)

 

Kuzey Marmara Bölgesi: İstanbul ve çevre illerden gelecek kulüpler katılabilir. Müsabakalar Kalamış Gençlik Merkezinde oynatılır. (İlk 3 takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır.)

 

Güney Marmara Bölgesi: Bursa ve çevre illerden gelecek kulüpler katılabilir. Müsabakalar TVF Cengiz Göllü Plaj Voleybolu Tesisinde oynatılacaktır. (Birinci takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır.)

 

Ege Bölgesi: İzmir ve çevre illerden gelecek kulüpler katılabilir. Müsabakalar TVF Alsancak Plaj Voleybolu kortlarında oynatılacaktır. (İlk 2 takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır.)

 

İç Anadolu Bölgesi: Ankara ve çevre illerden gelecek kulüpler katılabilir. Müsabakalar  TVF Ankara Beştepe Kortlarında oynatılacaktır. (İlk 3 takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır)

 

Doğu Anadolu Bölgesi: Doğu Anadolu Bölgesindeki iller katılabilir. Müsabakaların yapılacağı yer daha sonra belli edilecektir. (Birinci takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır.)

 

Güney Doğu Anadolu Bölgesi: Güney Doğu Anadolu Bölgesindeki iller katılabilir. Müsabakaların yapılacağı yer daha sonra belli edilecektir. (Birinci takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır.)

 

Karadeniz Bölgesi: Samsun ve çevre illerden gelecek kulüpler katılabilir. Müsabakalar TVF Samsun Plaj Voleybolu Tesisinde oynatılacaktır. (Birinci takım Play-Off Final Organizasyonu'na kalır.) 

 

Son Başvuru Tarihi 16 Ocak 2017 saat 18.00’e kadardır. 

 

Federasyonun web portalında (plaj.tvf.com.tr) her bir bölgenin kendi profil sayfası, sonuçlar ve puan durumu sayfası olacaktır. Kayıt listesinde kayıt edilmiş onaylı takımlar otomatik olarak sıralanır. 

 

Evraklarını son kayıt tarihinden önce TVF İl Temsilcisi'ne ulaştırmayan takımların yerine sıradaki diğer takımların katılımı alınır. Lige başvurular bu duyuru ile başlar ve ilan edilen son başvuru gününün mesai saati sonuna (18.00) kadar devam eder. 

 

 

Ödüller ve  Dağıtım Zamanı 

Toplam ödül 68.000 TL’dir. Erkekler ve Bayanlar kategorisinde TVF Plaj Voleybolu Ligi sezon sonunda (Play-off Final Organizasyonu sonunda) dağıtılacak ödül miktarları kategori başına aşağıdaki gibidir: 

 

1.   12.000 TL 

2.   8.000 TL 

3.   6000 TL 

4.   4500 TL 

5.   1500 TL 

6.   1000 TL 

7.     500 TL 

8.     500 TL 

 

Ödüller kulüp hesabına yatırılır. 

 

Lig Takvimi 

Lig Bölge Müsabakaları: Mart ayı içinde başlaması planlanmaktadır. Kesin başlangıç tarihi her bir bölge için ayrı ayrı  Lig Bilgi sayfalarında  ilan edilecektir. 

Final Haftası: Mayıs ayı içerisinde yapılması planlanmaktadır. Net tarih ve yeri daha sonra belli edilecektir.  

 

Lige Katılım Yöntemi 

Lige Kulüp  katılım ücreti yoktur. Plaj Voleybolu Ligi'nde her bir bölge için ayrı bir Lig bilgi sayfası açılacaktır. Tüm katılımcı sporcu ve kulüplerin plaj.tvf.com.tr adresine kayıtlı olması zorunludur. Müsabakaların sonuçları ve puan durumları plaj.tvf.com.tr adresinde açılan lig sayfalarından yürütülecektir. 

Lige katılmak isteyen kulüpler önce plaj.tvf.com.tr adresinden plaj voleybolu sistemine kulüp kayıtlarını şu linke basarak http://plaj.tvf.com.tr/register.aspx yapabilirler. 

Kulüp kaydının gerçekleşmesinden sonra aşağıda istenen belgeleri doldurup  TVF’ye ulaştıran kulüplerin kaydı sistemde onaylanır. Kulüpler onay işleminden sonra kulüp profil sayfasında, “Turnuvaya / Lige Katıl” linke basarak kendi bölgeleri için açılmış Lige kayıtlarını yaptırabilirler. Bir bölgede 8’den fazla kaydın olması halinde o bölgede eleme turnuvası oynatılır. 

Kulübün sistemde onaylanması için aşağıdaki belgelerin plaj.tvf.com.tr adresinde açılan lig sayfasından indirilip, doldurulduktan sonra evrakların müsabakaların yapılacağı illerin Voleybol İl Temsilcileri'ne teslim edilmesi gerekmektedir. Evrakların fotoğraflarının  çekilip kulüp profil sayfasında yer alan, “Dökümanlar “ > “Döküman Ekle” sayfasına da eklenmesi gerekmektedir. Bu işlemin yapılması halinde onaylama işlemi sistemde otomatik olarak gerçekleşir. Evrak orjinalleri de daha sonra (Başvuru son tarihinden önce) İl Temsilcisine teslim edilebilir. 

 

İstenen Evraklar: 

• Kulüp Taahhütnamesi (Lig Bilgi Sayfasından indirilebilir) 

 

Her Sporcu için; 

 

• Kimlik Fotokopisi (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ya da Pasaport olabilir)  

• Sağlık Raporu – Son 3 hafta içerisinde alınmış 

• Sporcu Taahhütnamesi (Lig bilgi sayfasından indirilebilir) 

• Lisans Ücreti Dekontu – 100 TL Lisans ücreti sporcu başına 100 TL’dir.  

 

Sisteme yeni kayıtlı olan ya da daha önceden kayıtlı sporcuların / kulüplerin yukarıdaki belgeleri temin etmesinden sonra Lisansları TVF tarafından sistemde onaylanır, kulüpler ve sporcuları Plaj Voleybolu Ligi  müsabakalarına katılma hakkı kazanırlar. Evrakları eksik olan sporcuları kulüp kendi kadrosuna ekleyemez. 

 

Yabancı Sporcu oynatmak isteyen takımların TVF’ye yazılı olarak başvurarak izin alması zorunludur.  

 

Takımlar iki yabancı sporcu ile sahaya çıkamaz. (Her takım sahaya bir yabancı  sporcu çıkabilir) Yabancı sporcunun da lisans çıkarması zorunludur. 

 

Kulüpler sporcu üniformalarını TVF’nin Plaj Voleybolu Ligi Statüsü'nde belirlediği kriterlere bağlı olarak kendileri TVF yaptırırlar. Formaların tasarımları Yoklamalarda Teknik Delege ya da İl Temsilcisi tarafından kontrol edilecektir. 

 

Tüm katılımcı kulüp yöneticileri, antrenörleri ve sporcularının statüyü okumaları ve statü maddelerini uygulamaları zorunludur. 

 

 

Plaj Ligi Statüsü'ne ulaşmak için tıklayınız.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500