Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


Şampiyonlara Yemekli Kutlama

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, CEV Challenge Kupası’nı ikinci kez kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı oyuncu ve teknik kadrosuyla yemekte buluştu.

Şampiyonlara Yemekli Kutlama

Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün başarısının kolay elde edilmediğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursa’nın gelen bu şampiyonluklarla başarılara alıştığını ifade etti. Belediyespor’da başarı çıtasının her geçen dün daha da yükseldiğini dile getiren Başkan Altepe, “Bursa’da Avrupa şampiyonluğu başarısını bayan voleybol takımımızla biz yakalamıştık. Yine bayan voleybol takımımızla ikincisini yakaladık. Görülüyor ki takımımız başarılara abone olacak. Türkiye açısından da önemliydi. Avrupa çapında voleybolda kazanılmış 10 kupa var ve bunların ikisini bayan voleybol takımımız kazandı. Yine Salı günü takımımız Beşiktaş’ı da yenerek Avrupa kupalarına katılma hakkı elde etti. Tekrar takımımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin spor yatırımlarıyla Bursa’nın spor kenti olması yolunda emin adımlarla ilerlediğini dile getiren Başkan Altepe, “Bursa Türkiye’nin en büyük dördüncü ve ekonomik anlamda da en büyük ikinci şehri. Büyükşehir Belediyesi olarak birçok önemli projemiz ve hedeflerimiz var. Bunlardan biri de Spor Kenti olmak. Bursa’nın birçok güzelliğinin yanı sıra sporla da anılmasını istiyoruz. Sürekli olarak spora yatırımlarımız devam ediyor. Sporun futboldan ibaret olmadığını göstermeye çalışıyoruz. Belediyespor’da 60 binden fazla sporcumuz var ve her yıl 300 bin çocuğumuza spor yaptırıyoruz. Bu konuda Türkiye’ye örnek oluyoruz. Bir yandan çocuklarımıza spor yaptırarak sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyoruz bir yandan da bu gençlerimizi yetiştirerek sizler gibi başarılı sporcu olmasını sağlamak ve onlarla başarılı olmak istiyoruz. Bu hedeflerimize de yavaş yavaş ulaşıyoruz. Voleyboldan sonra kadın masa tenisi takımımız Avrupa kupasında 12 Mayısta final oynayacak. Olimpiyatlara katılan sporcularımız var. Bizler spor yatırımı anlamında mesafeler kat ettik. Bu başarıları devam ettirmek için elimizden geleni yapacağız, sporcularımızın başarısı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bursa’nın da Türkiye’nin de gururu olacağız” diye konuştu.

 

Voleybol baş antrenörü Jan de Brandt ve takım kaptanı İpek Soroğlu, kazanılan bu başarıda sadece sporcuların değil, kulüp çalışanlarının ve özellikle taraftarların da büyük katkısı olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500