Rusya 3 – 0 Türkiye

Bahreyn Krallığı’nın Isa Town ve Riffa şehirlerinin ev sahipliği yaptığı, 14.’sü düzenlenen 2017 FIVB U19 Erkekler Voleybol Dünya Şampiyonası Finalleri oynanan karşılaşmalarla başladı.

Rusya 3 – 0 Türkiye

Bahreyn Krallığı’nın Isa Town ve Riffa şehirlerinin ev sahipliği yaptığı, 14.’sü düzenlenen 2017 FIVB U19 Erkekler Voleybol Dünya Şampiyonası Finalleri bugün (18 Ağustos 2017 Cuma) oynanan karşılaşmalarla başladı.

 

27 Ağustos 2017 Pazar günü sona erecek olan 2017 FIVB U19 Erkekler Voleybol Dünya Şampiyonası Finalleri’nde Arjantin, Kore Cumhuriyeti, Rusya ve Şili ile C Grubu’nda yer alan, karşılaşmalarını Riffa şehrinde, 8.000 seyirci kapasiteli Isa Sport City Hall’da oynayacak 19 Yaş Altı Erkek Voleybol Milli Takımımız, gruptaki ilk maçında Rusya’ya 25-1625-16 ve 25-12'lik setlerle 3-0 mağlup oldu.

 

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

 

 

Millilerimiz, C Grubu’ndaki ikinci maçında yarın (19 Ağustos 2017 Cumartesi), Türkiye saatiyle 13.00’te başlayacak müsabakada Şili ile karşılaşacak.

 

 

U19 Erkek Voleybol Milli Takımımızın 2017 FIVB U19 Erkekler Voleybol Dünya Şampiyonası Finalleri kafilesinde şu isimler yer alıyor;

 

 

 

Kafile Başkanı

Ahmet Göksu

TEKNİK EKİP

Başantrenör

Ali Ümit Hızal

Yardımcı Antrenör

Ali Yılmaz

İstatistik Antrenörü

Umut Kızrak

Kondisyoner

İsmet Murat Atıl

Fizyoterapist

Metehan Karataş

Masör

Özgür Murat Kalyon

 

 

OYUNCULAR

ADI – SOYADI

TAKIMI

Adis Lagumdzija

Galatasaray Spor Kulübü

Ahmet Tümer

Beşiktaş Jimnastik Kulübü

Ali Deniz Yılmaz

TVF Spor Lisesi

Batuhan Avcı

Beşiktaş Jimnastik Kulübü

Bedirhan Bülbül

Tokat Belediye Plevnespor Kulübü

Hacı Şahin

Ziraat Bankası Spor Kulübü

Kaan Gürbüz

TVF Spor Lisesi

Muhammed Delibaş

Beşiktaş Jimnastik Kulübü

Murat Üç

Es Spor Kulübü

Onur Çukur

Arkas Spor Kulübü

Onur Soydan

Galatasaray Spor Kulübü

Yusuf Eken

Ziraat Bankası Spor Kulübü

 

 

Turnuva Statüsü

Toplam 20 takım, 5’erli gruplara ayrılarak birbirleriyle tek devreli lig usulüne göre karşılaşırlar. Grup karşılaşmalarının sonunda, gruplarını ilk 4 sırada bitiren takımlar çapraz eşleşerek (A Grubu’nun 1.’si, B Grubu’nun 4.’sü ile eşleşir vb.) 8’li Final Turu’nda, grup etabını son sırada bitiren takımlar ise 17/20 Turu’nda mücadele eder. 8’li Final Turu’nda galip gelen takımlar çeyrek finale kalır, mağlup olan takımlar ise 9/16 Turu’nda mücadele eder. Çeyrek finalde galip gelen takımlar yarı finale yükselirken, mağlup olan takımlar 5/8 Turu’nda mücadele eder.

Grup sıralamasında, önce takımların aldıkları galibiyet sayısı, sonra kazandıkları puan, sonra kazandıkları set sayısı ve set puanı dikkate alınır. Tüm bu kriterlere göre eğer eşitlik bozulmazsa, grupta iki takım arasında oynanan maçı kazanmış olan ekip, grubu rakibinin üstünde tamamlar.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sultanlar Ligi’nde, 8. Hafta Sona Erdi
Sultanlar Ligi’nde, 8. Hafta Sona Erdi
Derbinin galibi Fenerbahçe oldu!
Derbinin galibi Fenerbahçe oldu!