Rota'dan Voleybol Camiasına Çağrı

Rota Koleji Spor Kulübü, Türk voleybolunun gelişimini ve geleceğini yakından ilgilendiren önemli bir konuda çağrıda bulundu.

Rota'dan Voleybol Camiasına Çağrı

Kurulduğu günden bu yana sporun ve sporcunun yanında yer alan ve şu an Bayanlar Voleybol 1. Ligi A Grubu’nda mücadelesini sürdüren Rota Koleji Spor Kulübü, Türk voleybolunun gelişimini ve geleceğini yakından ilgilendiren önemli bir konuda çağrıda bulundu. Rota Koleji Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 

“Voleybolda altyapıların daha hızlı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi, yerli sporcularımızın daha çok maç yapıp gelişimlerini daha erken tamamlamaları için 1. Lig’de gelecek sezondan itibaren yabancı sporcu oynatılmaması için tüm 1. Lig kulüpleri ve Voleybol Federasyonu’na çağrıda bulunuyoruz. Bu çağrı Türk voleybolunun kurtuluşu ve daha sağlam temeller üzerine oturması için büyük öneme sahiptir. Yabancı sporcular için ödenen astronomik rakamların altyapıların gelişmesi için kullanılması halinde çok yakın bir zamanda yaptığımız bu çağrımızın öneminin daha iyi anlaşılacağını düşünüyor, bu konuya tüm voleybol camiasının dikkate alması ve hassasiyetle değerlendirmesini istiyoruz. Bu önerinin hayata geçirilmesiyle sadece kulüpler değil, bir adım sonrasında milli takımlar da önemli oyuncu kazancı sağlayacaktır.” 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybol'da Haftanın Panoraması
Voleybol'da Haftanın Panoraması
Efeler Ligi’nde 21. Hafta Programı
Efeler Ligi’nde 21. Hafta Programı