Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


Rota Koleji'nden Çifte Standart İsyanı

Bayanlar Voleybol 2. Ligi A Grubu'nda genç ve altyapı ağırlıklı kadrosuyla mücadele eden Rota Koleji, hakemlere isyan bayrağı çekti.

Rota Koleji'nden Çifte Standart İsyanı

Rota Koleji tarafından yapılan açıklama şöyle;

 

Bayanlar Voleybol 2. Ligi A Grubu'nda genç ve altyapı ağırlıklı kadrosuyla mücadele eden Rota Koleji, hakemlerin tutarsız kararları karşısında susmanın sorunları çözmeyeceği gerçeğinden yola çıkarak şu açıklamayı yapmak zorunda kalmıştır;

"Rota Koleji Spor Kulübü olarak centilmenliği her zaman ön planda tutmayı kural belleyip Fair-Play ruhuyla, kazanmak ve kaybetmekten çok Türk sporunu hizmet etmeyi ilk amaç olarak benimsedik. Maçlarımızı oynadığımız Gaziemir Spor Salonu'nda rakiplerimizi en iyi şekilde misafir ederek sonuç ne olursa olsun takımların mutlu bir şekilde İzmir'den ayrılmasına özen gösterdik.

Ancak bu hassasiyetimize rağmen bazı hakemlerimiz küfürlü tezahürat yapıldığını rapor ederek kulüp Voleybol şube müdürümüze ceza verilmesi bizleri fazlasıyla yaralamıştır. 12 Kasım Pazar günü Alaşehir'de yaşadıklarımız da voleybol adına son derece üzücüydü. İki bayan takımının maçında sarf edilen küfürlü tezahüratlar bu spora hiç yakışmamıştır. Kötü tezahüratın yanı sıra sahaya atılan yabancı maddelerin sonu gelmemiş ve küfürlü söylemlerden oyuncular kadar hakemlerde nasibini almış ancak hiçbir şey olmamış gibi oyun devam ettirilmiştir. Tüm bu yaşananlara rağmen salon boşaltılmadığı gibi, taşkınlık, seyircinin oyuna müdahalesi ve kötü tezahürat devam etmiştir.

Bu yaşananlar göze alındığında Gaziemir Spor Salonu'nda bırakın taşkınlığı, tezahüratı bile büyük bir nezaketle yapmaya çalışan taraftarımıza ve şube müdürümüze edilmeyen küfür nedeniyle rapor yazıp ceza aldıran hakemlerimiz, Alaşehir'de yaşananlara neden sessiz kalmaktadır? Bizler, voleybolun güzelliklerini sahaya yansıtan ve bu spora hizmet etmeyi kendimize ilke edinen bir spor kulübüyüz. Ancak gelinen noktada yaşadıklarımız ve gördüğümüz çifte standart bizleri fazlasıyla üzmüştür. Federasyonumuzu bu konularda daha dikkatli ve tarafsız olmaya davet ediyoruz. 

Eğer her takıma eşit mesafede ve adil maç yönetilir, çirkin tezahüratlara karşı net yaptırımlar yapılır, taşkınlık yapan seyirci ve tribünlere yaptırımlar uygulanır, seyirciden korkmadan düdük çalınır, gözlemci raporları adil yazılır ve özellikle performansı düşük hakemler dinlendirilirse Türk voleybolu kazanır diye düşünüyoruz.

 

 

rota koleji bayan voleybol rota koleji voleybol voleybol gündem voleybol haber voleybol
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500