Play Off'a Katılacak 1.Lig Takımlarına Duyuru

Sezon sonu play-off'a katılabilme mücadelesi veren ve play-off'a katılacak olan 1. Lig takımlarımıza, ayrıca takımlarının haberlerini internet sitemizden takip eden voleybol severlere önemli duyuru.

Play Off'a Katılacak 1.Lig Takımlarına Duyuru

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından 1.Lig (Bayan-Erkek) Yarı Final-Final programı açıklandı. Buna göre; Bayanlarda 16-17-18 Mart tarihlerinde Yarı Final karşılaşmaları, 23-24-25 Mart tarihlerinde ise Final etabı gerçekleşecek ve Sultanlar Ligi’ne terfi edecek olan takımlar belli olacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi özellikle 1. Lig bayanlar kategorisinde yer alan her iki grupta da kıyasıya mücadeleler yaşanıyor. Öyle ki A Grubunda play-off’a gitmeye çok yakın olan üç takım olmasına rağmen dördüncü takımın hangisi olacağı son üç karşılaşma sonucunda belli olacak. B grubunda da aynı durum mevcut. Gel gelelim play-off karşılaşmalarında ilk dört sırayı tamamlayan takımlar voleybol severlere tam bir voleybol resitali yaşatabilirler. Mümkünse karşılaşmaları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Hemen hemen birbirlerine denk kadrolarla yarışacak olan 8 takımın mücadelesi, iddia ediyoruz ki Sultanlar Ligi’nde oynanacak olan final müsabakalarından çok daha heyecanlı geçecek. Çünkü Sultanlar Ligi’nde takımların güçleri belli. İlk üçe girecek takımları biraz voleybol bilgisi olan herkes tahmin edebilir. Ama 1. Lig’de kimse benzer sonuçları kestiremez.

Şimdi gelelim asıl konuya. Son olarak 2014 yılında Voleybol Federasyonumuzun Basın Sorumlusu ile iletişime geçmiş, 1. Ligi yakından takip eden ve haberleriyle sezon boyunca 1. ve 2. Liglerin haberlerine ağırlık veren internet sitemizi temsilen, kendileri tarafından akreditasyon verilen bir kişinin maçları takip edilebilmesi adına davet istemiştik. Çünkü biliyoruz ki TVF tarafından her yıl benzer organizasyonlara basın mensupları davet edilerek, karşılaşmaları salondan takip etmeleri sağlanır voleybol haberlerinin daha fazla kitleye ulaşmasına ön ayak olurlar.  İşte bu davet listesine eklenmemiz için kendilerine 2014 yılında mail ile ulaşmış ancak verdikleri yanıt, planlamanın çok önceden yapıldığı, davet edilecek basın mensuplarının belirlendiğini, sitemizin takip edildiğini ve bundan sonraki organizasyonlarda gereğini yapacaklarını belirtmişlerdi. Aradan 4 yıl geçti! Bu süre içerisinde sayısız organizasyon düzenlenmesine rağmen internet sitemiz herhangi bir davet almadı. TVF her yıl basın sorumlularını değiştirdiği ve aynı sebeplerle talebimizin reddedileceğini bildiğimiz için herhangi bir organizasyona katılma isteğinde de bulunmadık. Şartlar uygun olduğunda kendi imkânlarımızla organizasyonlara katılım sağladık.

Yıl oldu 2018. Benzer talebimizi TVF Basın Sorumlusuna mail ve telefon yolu ile ilettik. Basından sorumlu Başkan Yardımcısı Kurtaran MUMCU’ya mail ile ulaşmaya çalıştık. Sağlıklı sonuç alamayınca farklı departmanlara mail attık. Sonunda Kurumsal İletişim ve Pazarlama Birimi Müdürü Sezgin EREN tarafından 2014 yılında aldığımız cevaba benzer olumsuz yanıt aldık. Yarı Final ve Final etabına herhangi basın davetlerinin olmadığını, ileride yapılacak organizasyonlarda davet edileceğimiz belirtilmiş. Mailimize olumsuzda olsa cevap verme nezaketini gösteren Sezgin EREN’e teşekkür ederiz.

Davet edilelim ya da edilmeyelim ama Sultanlar Ligi kadar 1. Ligi’nde takip edilmesi, haber yapılması, verilen destekle oyuncuların, kulüplerin ve ailelerin cesaretlendirilmesi gerekir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yerel bir televizyon kanalının yerine ulusal yayın yapan kanalların bu maçların yayınlanması için teşvik edilmelidir.

Şu an yayında olan ve bir elin parmağı kadar voleybola hizmet eden internet sitelerinin olmadığını tahayyül edin!  Voleybol nerede konuşulur? Nereden takip edilir? Voleybolun genç izleyici kitlesi düşünüldüğünde günlük gazeteleri satın alıp okuyan kaç gencimiz var? Hadi tahayyül sınırlarını zorlayalım ve gençlerin voleybolu takip etmek adına gazete aldığını varsayalım. Spor sayfalarında futbolun gölgesinde kalan, seri ilanlara ayrılan alan kadar yer bulamayan ve değer görmeyen mecradan mı takip edecekler? Daha düne kadar ek ücret ödeyerek abone olabileceğiniz TV yayınlarından mı?  Voleybol sadece İstanbul’da oynanır ve burada takip edilir gibi bir algı var. Hoş, çoğu takımımız İstanbul’da da boş tribünlere oynuyor. Evet, İstanbul takımlarının voleybola olan katkıları tartışılmaz. Peki ya Anadolu?

Bizim herhangi pazarlama bilgimiz yok. Yöneticilik vasfımız yok. Asıl mesleklerinden, işlerinden, mesailerinden fedakârlık göstererek voleybola hizmet etmeye çalışan, bir yuvarlak masayı dolduramayacak kalabalıkta ama tüm voleybol haberlerini sırtında taşıyan gönüllüleriz. Beklentimiz verilen emeklerin farkına varılması. Beklentimiz ikili ilişkilerin değil hakkaniyetin hâkim olması.

Sonuç olarak, 1. Lig yarı final ve final etabında mücadele edecek, ter dökecek tüm sporculara, teknik ekip ve yöneticilere voleybol gündem ailesi olarak başarılar dileriz. Sezon boyunca yaptığımız her haberlerle Sultanlar Ligi’nden daha fazla önem verdiğimiz 1. Lig takımlarını takip edemeyeceğimiz için haberlerini de yapamayacağız. Karşılaşmaların sonuçlarını TVF.org.tr adresinden hep beraber takip etmeyi umarak TVF yöneticilerine saygılarımızı sunuyoruz.

 

Voleybol Gündem Ailesi. 

KARAYOLLARI BAYAN VOLEYBOL TAKIMI SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANAKENT BAYAN VOLEYBOL TAKIMI BOLU BELEDİYESPOR PURSAKLAR VOLEYBOL İHTİSAS BURSASPOR YÜKSEKOBA BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR THY BAYAN VOLEYBOL MANİSA BÜYÜKŞE
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temsilcilerimiz Avrupa'da Puan Arıyor
Temsilcilerimiz Avrupa'da Puan Arıyor
Cim-Bom, Arkas'a ilk raundu verdi!
Cim-Bom, Arkas'a ilk raundu verdi!