Plaj'da Şampiyonlar Belli Oldu

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Final etabında oynanan karşılaşmaların ardından şampiyon takımlar belli oldu.

Plaj'da Şampiyonlar Belli Oldu

Erkeklerde Antalya Büyükşehir Asat Sk (Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin), bayanlarda Niksar Belediye (Merve Nezir - Esra Betül Çetin) takımları, TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi şampiyonu oldular.

 

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Final etabında erkeklerde Antalya Büyükşehir Asat Sk (Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin) takımı, Vakıflar Spor (Hakan Göğtepe - Volkan Göğtepe) takımını 21-16 ve 21-12'lik setlerle 2-0, bayanlarda; Niksar Belediye (Merve Nezir - Esra Betül Çetin) takımı, Arem AGSS (Ganime Burcu Atasoy - Ceren Atilla) takımını 21-14 ve 21-18'lik setlerle 2-0 yenerek altın madalyayı kazandılar. 

 

Bayanlarda; GMB Çamlık Spor (Buğra Eryıldız-Merve Çelebi) takımı Park Antalya (Aleyna Vence-Nursel Yaren Sencel) takımını 21-19, 19-21 ve 15-13'lük setlerle 2-1, erkeklerde Halkbank (Murat Giginoğlu - Sefa Urlu) takımı, Boğaziçi S.K. Sunak Petrol (Selçuk Şekerci - Kemal Şah) takımını 18-21 ve 13-21'lik setlerle 2-0 yenerek bronz madalya elde ettiler. 

 

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından, Türkiye’de ve dünyada ilk kez, sadece kulüplerin katılımıyla oluşturulan ve dünyanın da en büyük plaj voleybolu kulüpler ligi olma özelliğini taşıyor.  

 

TVF ile Sinop Belediyesi işbirliğinde ve Sinop Kumkapı Halk Plajı’nda, Poyraz Spor Kulübü organizatörlüğünde düzenlenen TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Final etabında; ilk sekize giren erkek ve bayan kulüplerine toplamda 68.000 TL para ödülü dağıtıldı. Aynı zamanda derece alan kulüplerin sporcuları, Pro Beach Tour puanı da kazandı.    

 

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Final Maçları

2 Temmuz 2017 Pazar  


Bayanlar 

 

Bronz madalya

GMB Çamlık Spor (Buğra Eryıldız-Merve Çelebi) | Park Antalya (Aleyna Vence-Nursel Yaren Sencel): 2-1 (21-19, 19-21, 15-13) 

Altın Madalya

Niksar Belediye (Merve Nezir - Esra Betül Çetin) | Arem AGSS (Ganime Burcu Atasoy - Ceren Atilla): 2-0 (21-14, 21-18) 

 

Erkekler 


Bronz Madalya

Boğaziçi S.K. Sunak Petrol (Selçuk Şekerci - Kemal Şah) | Halkbank (Murat Giginoğlu - Sefa Urlu): 0-2 (18-21, 13-21) 

Altın Madalya

Antalya Büyükşehir Asat Sk (Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin) | Vakıflar Spor (Hakan Göğtepe - Volkan Göğtepe): 2-0 (21-16, 21-12) 

 

ERKEKLER İLK SEKİZ SIRALAMASI VE ÖDÜLLER

Sıra No

Puan

Ödül

Takım

1

160

12000,00

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR ASAT S.K 
Hasan Hüseyin Mermer - Ali Osman Nurettin

2

144

8000,00

VAKIFLAR SPOR 
Hakan Göğtepe - Volkan Göğtepe

3

128

6000,00

HALKBANK 
Murat Giginoğlu - Sefa Urlu

4

112

4500,00

BOĞAZİÇİ S.K SUNAK PETROL 
Selçuk Şekerci - Kemal Şah

5

77

1500,00

TVF SPOR LİSESİ 
Ali Cebeci - Yusuf Özdemir

6

84

1000,00

PARK ANTALYA 
Caner Çiçekoglu - Ali Berke Sağır

8

96

500,00

AGGSK ANTALYA 
Mehmet Çıvgın - Koray Baytemur

8

70

500,00

BÜYÜKDERE SPOR KULÜBÜ 
Emir Akdoğan - Gökhan Keskin

 

 

BAYANLAR İLK SEKİZ SIRALAMASI VE ÖDÜLLER

 

Kayıt

Sıra No

Puan

Ödül

Takım

 

1

1

160

12000,00

NİKSAR BELEDİYE 
Merve Nezir - Esra Betül Çetin

2

2

144

8000,00

AREM AGSS 
Ganime Burcu Atasoy - Ceren Atila

3

3

128

6000,00

GMB ÇAMLIK SPOR 
Buğra Eryıldız - Merve Çelebi

4

4

112

4500,00

PARK ANTALYA 
Aleyna Vence - Nursel Yaren Sencel

5

5

70

1500,00

MARMARA AKADEMİ 
Hatice Can Tonbul - Esra Eren

6

6

96

1000,00

ŞİLE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ 
Ebru Karayılan - Elif Beyza Dayı

7

8

77

500,00

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 
Seden Bostancı - Semra Özer

8

8

84

500,00

ANKARA ÇANKAYA S.K 
AYŞİN AVCI - Gizem Çağlayan

 

 

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Final etabı maç sonuçları, sıralama ve diğer tüm bilgiler için tıklayınız

 

 

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi'nde Kupa, Madalya ve Ödüller Verildi


Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, organizasyona katkılarından dolayı Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül'e teşekkür plaketi verdi.

 

TVF Plaj Voleybolu Kulüpler Ligi Final etabında bayanlarda Niksar Belediye (Merve Nezir - Esra Betül Çetin), erkeklerde Antalya Büyükşehir Asat SK (Hasan Hüseyin Mermer-Ali Osman Nurettin) takımı madalyalarını ve ödüllerini Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, kupalarını TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş'tan aldılar.

 

Bayanlarda Arem AGSS (Ganime Burcu Atasoy - Ceren Atilla) ve erkeklerde Vakıflar Spor (Hakan Göğtepe - Volkan Göğtepe) takımlarına, ikincilik madalyalarını ve ödüllerini Dikmen Belediye Başkanı Saim İstanbullu ile Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek birlikte verdi.

 

Bayanlarda GMB Çamlık Spor (Buğra Eryıldız-Merve Çelebi) takımı ile erkeklerde Halkbank (Murat Giginoğlu - Sefa Urlu) takımı, üçüncülük madalyalarını ve ödüllerini Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Projeler Müdürü Fabio Bormida ve Sinop Belediyesi Özel Kalem Müdürü İsmet Damaroğlu'ndan aldılar.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cengiz Göllü 3'üncü gün maçları oynandı
Cengiz Göllü 3'üncü gün maçları oynandı
Avrupa Şampiyonası Medya Günü Yapıldı
Avrupa Şampiyonası Medya Günü Yapıldı