Karayolları'ndan Yabancı Oyuncu Açıklaması

Voleybol'da altyapıya verdiği önemle bir çok yıldız oyuncu yetiştiren Karayolları Spor Kulübü 1'inci lig'de yabancı oyuncu oynatılmaması konusunda açıklamada bulundu.

Karayolları'ndan Yabancı Oyuncu Açıklaması

Kulüpten yapılan açıklama şöyle;

 

Bayanlar Voleybol 1.Lig A Grubu ekibi Rota Koleji, gelecek sezondan itibaren 1. Ligde yabancı oynatılmaması basın açıklamasını Karayolları spor kulübü yönetim kurulu olarak destekliyoruz.

Vestel Venüs sultanlar liginde Takımlarımızın önemli yabancı oyuncu transferleri ile dünyanın önemli liglerin birkaç tanesinden birisi olmuştur. Fakat 1.ligimizin kalitesini yabancı oyuncuların getirilerek marka değerini artırmak yerine kulüplerimizi alt yapı gelişimlerinin tamamlama yoluna girme çabası içeresine sokmamız lazımdır.

Kulüplerimizi altyapılarını kurup doğru planlama ile üst liglerde oynama isteği voleybolumuzun ve kulüplerimizin geleceği açısından çok önemlidir. Kısa süreli geçici heveslerin Türk voleyboluna vereceği kazanımları yoktur.

Voleybol da altyapıların daha hızlı büyümesi ve gelişmesi yetiştireceğimiz sporcuların yarışmacı olarak bu ligde oynaması Türk voleybolunun geleceği açısından voleybol camiamızın ve federasyonumuzun hassasiyet ile değerlendirilmesini istiyoruz. Bunun ile birlikte alt yapılarda, dolayısıyla Milli takımlarımızda önemli oyuncu kazanımların olacağı düşüncesi içeresindeyiz. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cim-Bom, Arkas'a ilk raundu verdi!
Cim-Bom, Arkas'a ilk raundu verdi!
Yarı Finalin İlk Galibi Eczacıbaşı Oldu
Yarı Finalin İlk Galibi Eczacıbaşı Oldu