Kar Voleybolunda Ödüller Sahiplerini Buldu

Türkiye Voleybol Federasyonu'nun Erciyes ve Uludağ olmak üzere iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu (2017 CEV Snow Volleyball European Tour) ilk etabı bugün sona erdi.

Kar Voleybolunda Ödüller Sahiplerini Buldu

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından ilk kez düzenlenen ve Türkiye Voleybol Federasyonu'nun Erciyes ve Uludağ olmak üzere iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu (2017 CEV Snow Volleyball European Tour) ilk etabı bugün sona erdi.

 

13 erkek 10 bayan takımının kıyasıya mücadele verdiği 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu / Kayseri - Erciyes etabında erkeklerde; Türk Milli Takım oyuncuları Murat Giginoğlu/Safa Urlu, bayanlarda Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya) takımları şampiyon oldu.

 

Erciyes etabında ilk dörtte Türk oyuncuların yer aldığı turnuvada; Murat Giginoğlu/Safa Urlu birinci, Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin ikinci, Emir Kavuzlu/Kemal Şah üçüncü, Dündar Yıldırım/Borak Pelenk ise dördüncü sırada yer aldı.

 

Bayanlarda ise; Merve Nezir-Esra Betül Çetin ile Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya) finalde karşı karşıya geldi. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı H. Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) As Başkanı Özkan Mutlugil ile Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’ın birlikte izlediği final maçını, Romanya ekibi 3-0 kazanarak, şampiyon oldu. Turnuvada; Merve Nezir-Esra Betül Çetin ikinci, Silvia Poszmikova/Eva Elekova (Slovakya) üçüncü, Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel ikilisi ise dördüncü oldu.

 

Ödül töreni

TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, organizasyona yaptıkları katkılarından dolayı Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Çelik’e plaket takdim etti.

 

Erkekler kategorisinde birinci olan Murat Giginoğlu, Sefa Urlu ikilisinin madalyalarını CEV As Başkanı Özkan Mutlugil, kupasını Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki verdi.

 

İkinci olan Hasan Hüseyin Mermer, Ali Osman Nurettin ikilisi madalyalarını Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’den, kupasını Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’dan aldılar.

 

Üçüncü olan Emir Kavuzlu, Kemal Şah ikilisinin madalyalarını Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, kupasını Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar verdi.

 

Bayanlar kategorisinde birinci olan Adriana Maria Matei, Beata Vaida ikilisi madalyalarını TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş’tan, kupasını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’ten aldılar.

 

Erciyes etabı ikincileri Esra Betül Çetin, Merve Nezir ikilisine madalyalarını Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’dan, kupasını Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murad Cahid Cıngı verirken, üçüncü olan Silvia Poszmikova, Eva Elekova ikilisi madalyalarını Talas Belediye Başkanı H. Mustafa Palancıoğlu’dan, kupasını CEV Teknik Delegesi Kristina Gehlin Hellgren’den aldılar.

 

Bayanlar ve erkeklerde para ödülünün yanı sıra; dereceye giren takımlara Erciyes A.Ş tarafından sezonluk bilet, Türk Hava Yolları iç ve dış hatlar bileti, Raddison Blu Kayseri Hoteli'nde konaklama hediye edildi.

 

Maç Sonuçları

19 Şubat 2017 Pazar, Kayseri / Erciyes

 

Erkekler Yarı Final Maçları

Murat Giginoğlu/Safa Urlu-Emir Kavuzlu/Kemal Şah: 2-0 (11-8, 12-10)

Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin-Dündar Yıldırım/Borak Pelenk: 2-0 (11-8, 12-10)

 

Üçüncülük Maçı

Dündar Yıldırım/Borak Pelenk-Emir Kavuzlu/Kemal Şah: 1-2 (8-11, 11-9, 4-11)

 

Birincilik Maçı

Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin-Murat Giginoğlu/Safa Urlu: 0-3 (8-11, 9-11, 9-11)

 

Bayanlar Yarı Final Maçları

Merve Nezir/Esra Betül Çetin- Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel: 2-0 (11-8, 11-4)

Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya)-Silvia Poszmikova/Eva Elekova (Slovakya): 2-0 (11-3, 11-8)

 

Üçüncülük Maçı

Silvia Poszmikova/Eva Elekova (Slovakya)-Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel: 2-1 (6-11, 13-11, 11-5)

 

Birincilik Maçı

Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya)-Merve Nezir/Esra Betül Çetin: 3-1 (11-7, 20-18, 12-14, 11-8)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünya Şampiyonu Yurda Döndü!
Dünya Şampiyonu Yurda Döndü!
Şampiyonlar Kupası Sahibini Buluyor
Şampiyonlar Kupası Sahibini Buluyor