Kar Voleybolu Heyecanı Bursa Uludağ’da

Bursa Uludağ'da başlayan 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu üçüncü etabı, 5 Mart Pazar gününe kadar devam edecek.

 Kar Voleybolu Heyecanı Bursa Uludağ’da

 

Türkiye'de ilk kez düzenlenen ve Türkiye Voleybol Federasyonu'nun iki etabına ev sahipliği yaptığı ve bugün eleme maçlarıyla Bursa Uludağ'da başlayan 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu üçüncü etabı,  5 Mart Pazar gününe kadar devam edecek. Bayanlar ve erkekler final maçları 5 Mart Pazar günü, saat 11.00'den itibaren TRT Spor'dan naklen verilecek.

 

Turnuva eleme maçları öncesi, Ramada Hotel Bursa’da yapılan ve organizasyon hakkında bilgilerin verildiği medya toplantısına; Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener, Bursa Teleferik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlker Cumbul, TVF Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Teknik Delegesi Tosho Stoyanov ve SPQR Spor Organizasyonları Yöneticisi Savaş Tütel katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Teleferik A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi İlker Cumbul “Uludağ’da CEV Avrupa Kar Voleybolu karşılaşmaları başlıyor. Bursa, bir voleybol şehri aynı zamanda Uludağ ile bir kayak şehri. Bu ikisini birleştirerek böyle bir organizasyonu düzenlediğimiz için Bursa Teleferik A.Ş olarak çok mutluyuz. Uludağ ekonomik olarak dünyanın en önemli dağlarından bir tanesi. Uludağ’daki hareketliliği artırmak adına bu tip organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Tüm sporcularımıza sakatlıksız ve izleyenlere seyir zevki yüksek bir turnuva diliyorum” dedi.

 

MHGK Başkanı Aziz Yener ise “Hakemlerimizle organizasyona katkı vereceğiz. Bursa Uludağ’daki organizasyonun çok başarılı olacağına, katılanlar ile izleyenleri mutlu edeceğine inanıyorum. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” diyerek tüm sporculara başarılar diledi.

 

Teleferik A.Ş, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve SPQR’a teşekkür ederek sözlerine başlayan TVF Plaj Voleybolu Yönetmeni Oğuz Değirmenci “Bu destekler sayesinde voleybol, hem plajlarda, hem karda çok güzel yerlere geliyor. Avrupa’da da sesimizi duyuracağımız güzel organizasyonlara imza atıyoruz. Federasyon Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’a ve yönetim kurulumuza desteklerinden dolayı ayrıca çok teşekkür ederiz. Bursa Uludağ’daki organizasyonumuza yedi ülkeden, 24 takım katılıyor. Bu ülkeler; Türkiye, Romanya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna, Gürcistan ve Slovakya. Maçlar; çift eleme ile ve 11 sayı üzerinden oynanacak. Herkese başarılar diliyorum” dedi.

 

SPQR Spor Organizasyonları Yöneticisi Savaş Tütel, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Avrupa Kar Voleybolu Turu’nun, üçüncü etabını, Uludağ’da Bursa Teleferik A.Ş ile birlikte gerçekleştirdiklerini ve güzel karşılaşmaların izleneceğine inandıklarını belirtti.

 

CEV Teknik Delegesi Tosho Stoyanov “Dünya çapında bir kış sporu olarak kar voleybolunu, plaj voleybolu kadar geliştirmeyi istiyoruz. Avrupa’da kar voleybolunu yapan ilk federasyonlardan birisi Türkiye Voleybol Federasyonu oldu. Geçen sene iki-üç turnuva yapılmıştı. Bu yıl Avrupa’da altı ülkede, yedi ayrı organizasyon olacak. İki ayağı Türkiye’de düzenlenerek, güzel bir iş yapılmış oldu. İki, üç gündür çok yoğun bir şekilde çalışılıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu sporun yarışmacıları henüz çok yeniler ve bayan ve erkek sporcular soğuk havada, çıplak ellerle bu sporu yapıyor ve bu çok zor. Hakemler ve organizasyon komitesi göz önünde değiller ama çok ciddi çalışıyorlar. Medyadan ricamız; dünyanın üst düzey sporcularını, çok güzel bir atmosferde seyretme imkanını kaçırmayın ve bu sporu dünyaya tanıtmamızda yardımcı olun” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sultanlar Ligi’nde 14. Hafta Sona Erdi
Sultanlar Ligi’nde 14. Hafta Sona Erdi
Fenerbahçe mağlup dönüyor
Fenerbahçe mağlup dönüyor