Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


Joshko Milenkoski imzayı attı

Ziraat Bankası tecrübeli Makedonya’lı teknik adam Joshko Milenkoski ile anlaşma sağladı.

Joshko Milenkoski imzayı attı

Ziraat Bankası Spor Kulübünden yapılan transfer açıklaması şöyle;

 

Takımımız, tecrübeli Makedonya’lı teknik adam Joshko Milenkoski ile anlaşma sağladı. Kulübümüz 2011-2012 sezonundan bu yana Türkiye’de görev yapan başarılı teknik adama takımı emanet etti.

Joshko Milenkoski ‘’ Ziraat Bankası Spor Kulübü gibi hedefleri olan ve Türk Voleybolunda marka değeri gün geçtikçe yükselen bir kulüp ile anlaştığım için kendimi mutlu hissediyorum. Yeni kulübüm ile önemli başarılara imza atmak adına takımım ile birlikte önümüzdeki sezon elimizden gelenin en iyisini ortaya koyacağız.’’ şeklinde düşüncelerini aktardı.

Başarılı çalıştırıcı aynı zamanda Ocak ayında A Erkek Milli takımının başına getirilmişti.

Joshko Milenkoski kimdir?

1960 Krusevo Makedonya doğumlu Joshko Milenkoski, Makedonya Voleybol Federasyonu, Spor Federasyonu tarafından defalarca “En iyi Antrenör” seçildi.

Ülkesinde akademik kariyeri ile de ön planda olan, Beden Eğitimi ve Spor Psikolojisi alanında doktorası bulunan Milenkoski, Makedonya Milli Takımı’nda, 1992-1997 yılları arasında yardımcı antrenörlük, 1997-2008 yılları arasında da başantrenörlük yaptı.

Ok, Borec, Veles MKD, Niko Doaga-Krusevo MKD, Rabotnicki Fersped-Skopje MKD, Budvanska Rivijera-Budva Montenefro, Tunisia CSS Sfax takımlarını çalıştıran Milenkoski, kulüp takımlarıyla Makedonya’da 15 kez lig şampiyonu, 13 kez Makedonya Kupası’nın sahibi oldu.

Milenkoski, CEV Cup’ta 3 kez Final Four oynama başarısı gösterdi. Deneyimli antrenör; 2007 yılında Rabotnicki Fersped-Skopje MKD takımıyla, 2008 yılında Budvanska Rivijera-Budva Montenefro takımıyla, 2010 yılında da Maliye Milli Piyango takımıyla Final Four’da mücadele etti.

Makedon antrenör, Tunisia CSS Sfax takımı ile de 2010 yılında Asya Şampiyonlar Ligi’nde final oynama başarısı gösterdi. 
Milenkoski, 2011-2012 sezonundan bu yana Maliye Piyango Erkek Takımı’nın antrenörlüğünü de yapıyor.
FIVB 3. seviye antrenörlük lisansına sahip olan Joshko Milenkoski’nin voleybol üzerine akademik kitapları da dünya genelinde yayınlandı. Milenkoski, 2016 yılından bu yana ülkesinin “Spor Elçisi” konumunda.
Deneyimli antrenör; İngilizce, Yunanca, Bulgarca, Fransızca, Romence, Rusça ve Yugoslav dillerini bilmektedir. Milenkoski, ülkesinde Olimpiyat Komitesi ve Anti-Doping Komitesi gibi kuruluşlarda da görev yapmıştır.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500