İstanbul Beykent Üniversitesi Şampiyon

Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen 14. Koçsporfest Üniversite Spor Oyunları Voleybol Süper Lig Erkekler Türkiye Şampiyonası İstanbul Beykent Üniversitesi’nin birinciliği ile sona erdi.

İstanbul Beykent Üniversitesi Şampiyon

Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde düzenlenen 14. Koçsporfest Üniversite Spor Oyunları Voleybol Süper Lig Erkekler Türkiye Şampiyonası İstanbul Beykent Üniversitesi’nin birinciliği ile sona erdi. Beykent Üniversitesi’nden Burak Güngör şampiyonanın en değerli sporcusu seçildi.

 

BEYKENT İKİNCİ KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU…

7-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında 2 grup halinde düzenlenen şampiyonanın final karşılaşmasında antrenörlüğünü Barış Sümen’in yaptığı İstanbul Beykent Üniversitesi İstanbul Aydın Üniversitesi’ni 3-0 (25-20, 25-1, 25-19) mağlup etti.. İkinci kez Türkiye şampiyonu olmanın büyük sevincini yaşadı. Maçı kaybeden İstanbul Aydın Üniversitesi ise şampiyonayı 2. Olarak tamamladı.

 

FİNAL MAÇINI BEYKENT’İN YÖNETCLERİ DE İZLEDİ!

Final karşılaşmasını Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Karahan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Ürer,  Genel Sekreter Murat Süslü, Genel Sekreter Yardımcısı Tuğba Şimşek ve Sağlık, Kültür Spor Daire Başkanı Halil İbrahim Duru da izledi.

 

BEYKENT BAŞARILI OYUNUYLA ŞAMPİYONLUĞU HAKETTİ!

Beykent Üniversitesi A Grup’ta Hitit Üniversitesi’ni 3-1, İstanbul Üniversitesi’ni 3-0 ve Gazi Üniversitesini 3-2 yenip yarı finale yükseldi. İstanbul Beykent Üniversitesi, yarı finalde de Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ni 3-0 yenip finale çıktı. Finalde de İstanbul Aydın Üniversitesi karşısında çıkarttığı başarılı oyunuyla rakibini 3-0 yenip ikinci kez Türkiye Şampiyonluğuna imzasını attı. Beykent Üniversitesi’nin ayrıca Avrupa altıncılığı, Türkiye Şampiyonluğu, Türkiye ikinciliği ve Türkiye üçüncülüğü de bulunuyor.

 

REKTÖR KARAHAN: Final maçını izleyen Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Karahan; maç sonrası şampiyon öğrencileri tek, tek tebrik etti. “Güzel bir oyun ortaya koydunuz. Bileğinizin hakkıyla şampiyon oldunuz. Türkiye şampiyonluğu sona erdi. İki yıl önce altıncı olduğunuz Avrupa’dan bu kez sizden şampiyonluk bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

GENEL SEKRETER SÜSLÜ: Yarı final ve final maçını da izleyen Beykent Üniversitesi Genel Sekreteri Murat Süslü de, şampiyon öğrencilerini kutladı.” Sizlerle gurur duyuyoruz. Her sene bize bir kupa getirdiniz. İkinci kez şampiyonluğa imzanızı attınız. Sizleri yürekten kutluyorum” dedi.

 

DAİRE BAŞKANI DURU: Maçların başından sonuna kadar takımın yanında olan Beykent Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Halil İbrahim Duru da okulunun şampiyon oluşundan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. “Teknik Direktörümüz Barış Sümen ile yola çıktığımız şampiyonada, önce 2. Lig, 1. Lig, Süper Lige Terfi Şampiyonalarında hep birinci olup Koçsporfest Süper Lige yükseldik. İlk yılımızda Süper Lig şampiyonu ve Avrupa altıncısı olduk. Süper lige katıldığımız 2. Yılda 3, üçüncü yılda geçen yıl ikinci olduk. Bu yıl tekrar şampiyonluğa ulaştık. Şimdi hedefimiz Avrupa şampiyonluğu” şeklinde konuştu.  

 

TEKNİK DİREKTÖR SÜMEN: Beş seneden beri takımın koçluğunu yapan Barış Sümen takım halinde iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirtti. “Şampiyonluğu bileğimizin hakkıyla kazandık. Sporcularımı yürekten kutluyorum.Bu arada Denizli’ye kadar gelip bizi yalnız bırakmayan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Emin Karahan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Ürer,  Genel Sekreter Murat Süslü, Genel Sekreter Yardımcısı Tuğba Şimşek ve bizleri maçların başından sonuna kadar yalnız bırakmayan Sağlık, Kültür Spor Daire Başkanı Halil İbrahim Duru’ya teşekkür ediyorum. Yöneticilerimizin yanımızda olmaları bizlere büyük moral verdi. Ayrıca bizlere her olanağı eksiksiz sağladıkları için ayrıca teşekkür ediyorum. Ülkemize bir Avrupa şampiyonluğu getireceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cim-Bom, Arkas'a ilk raundu verdi!
Cim-Bom, Arkas'a ilk raundu verdi!
Yarı Finalin İlk Galibi Eczacıbaşı Oldu
Yarı Finalin İlk Galibi Eczacıbaşı Oldu