Giginoğlu-Urlu Finalde

Türkiye Voleybol Federasyonu'nun iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu'nun Bursa Uludağ'daki üçüncü etap maçlarında finalistler belli oldu.

Giginoğlu-Urlu Finalde

Türkiye'de ilk kez düzenlenen ve Türkiye Voleybol Federasyonu'nun iki etabına ev sahipliği yaptığı 2017 Avrupa Kar Voleybolu Turu'nun Bursa Uludağ'daki üçüncü etap maçlarında finalistler belli oldu.

 

Milli sporcularımızdan; Murat Giginoğlu/Safa Urlu ikilisi finale adını yazdırırken, Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin ikilisi ve bayanlarda Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel ikilisi bronz madalya için sahaya çıkacaklar. 
 
 
Erkekler yarı finalinde Türk derbisi
 
Erkekler yarı finalinin Türk derbisinde Milli sporcularımız Murat Giginoğlu/Safa Urlu ile Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin ikilisi karşı karşıya geldi. Seyircilerin büyük destek verdiği iki takımın maçında, 15-17, 8-11'lik setlerle galip gelen Murat Giginoğlu/Safa Urlu ilk finalist oldu.
 
 
Yarı finalin ikinci maçında Rusya'dan Yury Bogatov/Ruslan Daianov ile Ukrayna'dan Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov karşılaştı. Rus ekip yarı final maçını zorlanmadan 11-7, 11-7'lik setlerle kazanarak, Giginoğlu/Urlu ikilisinin finaldeki rakipleri oldu. Murat Giginoğlu/Safa Urlu, Yury Bogatov/Ruslan Daianov ikilisiyle, saat 11.00'de altın madalya için mücadele verecek.
 
 
Bayanlar final maçında ise Rusya'dan Ksenia Khakimzanova/Liudmila Dayanova ile Romanya'dan Maria Matei/Beata Vaida birincilik için, saat 11.45'te karşı karşıya gelecekler. Bayanlar ve erkekler final maçları, 5 Mart Pazar günü (yarın), saat 11.00'den itibaren TRT Spor'dan naklen verilecek.
 
 
Bayanlar ve Erkeklerde Bronz madalya mücadelesi
 
Bayanlar kategorisinde Milli oyuncularımız Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel, Rus ekip Elmira Alieva/Natalia Nazarova ile, erkekler kategorisinde ise Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin ikilisi, Ukrayna'dan Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov ile bronz madalya için mücadele verecekler. Erkekler üçüncülük maçı saat 10.00'da, bayanlar maçı saat 10.30'da başlayacak. 
 
 
Bayanlar ve erkekler kategorisinde yarının (5 Mart 2017 Pazar) maç programı şöyle:
 
 
Bayanlar Kategorisi
 
Üçüncülük Maçı
10.30 | Elmira Alieva/Natalia Nazarova (Rusya)-Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel (Türkiye)
 
Birincilik Maçı
11.45 | Ksenia Khakimzanova/Liudmila Dayanova (Rusya)-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya)
 
Erkekler Kategorisi
 
Üçüncülük Maçı
10.00 | Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna)-Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin (Türkiye)
 
Birincilik Maçı
11.00 | Yury Bogatov/Ruslan Daianov (Rusya)-Murat Giginoğlu/Safa Urlu (Türkiye)
 
Bayanlar ve erkekler kategorisinde bugün (4 Mart 2017 Cumartesi) oynanan maçların sonuçları ise şöyle:
 
Bayanlar Kategorisi
 
7.lik Sıralama Maçları (Kaybedenler)
Bye - Elizabet Palavandishvili/Nana Tsotsonava (Gürcistan)
Başak Bakar/Açelya Yalcinkaya-Rojda Bektaş/Lana Gülşen Yılmaz (Türkiye): 0-2 (4-11, 7-11)
 
5.lik Sıralama Maçları (Kaybedenler)
Elizabet Palavandishvili/Nana Tsotsonava (Gürcistan)-Elmira Alieva/Natalia Nazarova (Rusya): 0-2 (2-11, 7-11)
Rojda Bektaş/Lana Gülşen Yılmaz (Türkiye)-Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya): 0-2 (8-11, 5-11)
 
Yarı Final Maçları
Ksenia Khakimzanova/Liudmila Dayanova (Rusya)-Elmira Alieva/Natalia Nazarova (Rusya): 2-0 (11-6, 11-6)
Aleyna Vence/Nursel Yaren Sencel (Türkiye)-Adriana-Maria Matei/Beata Vaida (Romanya): 0-2 (5-11, 7-11)
 
Erkekler Kategorisi 
 
3. Etap
Murat Giginoğlu/Safa Urlu (Türkiye)-Yury Bogatov/Ruslan Daianov (Rusya): 0-2 (8-11, 7-11)
Emir Kavuzlu/Kemal Şah (Türkiye)-Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin (Türkiye): 0-2 (6-11, 15-17)
 
7. lik Sıralama Maçları (Kaybedenler)
Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna)-Yusuf Özdemir/Ali Cebeci (Türkiye): 2-0 (11-6, 13-11)
Damjan Pusonjic/Srdjan Medan (Sırbistan)-Michal Gréc/Robert Majzel (Slovakya): 2-1 (11-6, 9-11, 11-3)
 
5.lik Sıralama maçları (Kaybedenler)
Emir Kavuzlu/Kemal Şah (Türkiye)-Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna): 1-2 (11-5, 12-14, 6-11)
Murat Giginoğlu/Safa Urlu (Türkiye)-Damjan Pusonjic/Srdjan Medan (Sırbistan): 2-0 (11-5, 11-6)
 
Yarı Final Maçları
Yury Bogatov/Ruslan Daianov (Rusya)-Oleksandr Ioisher/Vladyslav Khrystov (Ukrayna): 2-0 (11-7, 11-7)
Hasan Hüseyin Mermer/Ali Osman Nurettin (Türkiye)-Murat Giginoğlu/Safa Urlu (Türkiye): 0-2 (15-17, 8-11)
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sultanlar zorda olsa tur atladı
Sultanlar zorda olsa tur atladı
Cengiz Göllü’de Şampiyon Proton Saratov
Cengiz Göllü’de Şampiyon Proton Saratov