Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


Galatasaray avantajını kullanmak istiyor

2017 CEV Cup’ta mücadele eden ve 16’lı finallerde İsviçre takımı VFM Montagnes-Franches ile eşleşen Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, turun ikinci karşılaşmasına çıkıyor.

Galatasaray avantajını kullanmak istiyor

2017 CEV Cup’ta mücadele eden ve 16’lı finallerde İsviçre takımı VFM Montagnes-Franches ile eşleşen Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, turun ikinci karşılaşmasına TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda çıkıyor.

İsviçre, Delémont’da oynanan turun ilk maçında, takımımız maça iyi başlamış ancak etkili servis turları geçiren Franches-Montagnes ekibi karşısında oyuna istediği gibi girememiş ve ilk seti kaybetmişti. Maçın ikinci setinden itibaren üstün bir oyunla sahaya ağırlığını koyan Galatasaray, maçtan 1-3’lük galibiyetle ayrılmış ve tur için avantaj sağlamıştı.

Avrupa Kupası’nın ciddiyetini bir an için bile unutmamak gerektiğinin altını çizen Galatasaray Bayan Voleybol Takımı Başantrenörü Ataman Güneyligil, rakibin kim olduğuna, bütçesine, ülkesindeki sıralamasına bakmadan sahada kendi oyunumuzla var olmanın esas olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Yarın Burhan Felek’te bizi önemli bir mücadele bekliyor. İsviçre’de gördük; ilk sette bir servis turuyla yaşanan şaşkınlık bize bir sete mal oldu. Aynı şeyin olmasına izin veremeyiz. Turun ilk mücadelesinde hayret ettiğimiz hakem kararları izledik. Umuyorum aynı türden hataları İstanbul’da yaşamayız. Bu gibi tatsızlıklar, hangi takım için olduğu farketmeksizin, yani kazanıyor da olsanız, ki İsviçre’deki durumda setlerde 1-2 öndeydik, hepimizi olumsuz etkiliyor. Kendi oyunumuz açısından konuya bakarsak; yarın karşımızda turu geçmek için son şansını sonuna kadar kullanmak isteyecek, genç, hırslı, kendini göstermek isteyen oyunculardan kurulu bir kadro olacak. Defansta ısrarcı olacak ve servisçilerinin turlarını iyi değerlendirmek isteyecekler. Hazırlıklarımızı çoğunlukla tamamladık, bugün ve yarın gerçekleştirilecek antrenmanlar ve toplantılarla sürdüreceğiz. Yarın büyük taraftarımızın Burhan Felek’te bizi yalnız bırakmayacağına eminim.”

Galatasaray - VFM Franches-Montagnes mücadelesi 24 Ocak 2017 Salı günü saat 18.30’da TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanacak. Galatasaray’ın turu geçmek için iki set alması yeterli olacak; elde edilecek her türlü galibiyette turu geçen taraf yine Galatasaray olacak. İsviçre ekibinin turu geçebilmesi için ise 0-3 veya 1-3’lük galibiyet elde etmesi ve ardından Altın Set’i kazanması gerekiyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500