Festival Voleybol Basın Toplantısı Yapıldı

“Festival Voleybol” adıyla, ikinci kez düzenlenen Türkiye Voleybol Federasyonu Altyapılar Türkiye Şampiyonası Finalleri öncesi, Bursa TÜYAP’ta medya toplantısı düzenlendi.

Festival Voleybol Basın Toplantısı Yapıldı

“Festival Voleybol” adıyla, ikinci kez düzenlenen Türkiye Voleybol Federasyonu Altyapılar Türkiye Şampiyonası Finalleri öncesi, bugün (24 Mayıs 2017 Çarşamba), Bursa TÜYAP’ta medya toplantısı düzenlendi.

 

Medya toplantısına; Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güler, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Gençlik Hizmetleri ve Bursa Spor İl  Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık katıldı.

 

Binlerce sporcunun 26 gün boyunca şampiyonluk mücadelesi vereceğini belirten (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ “Voleybolumuzun temel taşı olan Altyapılar Türkiye Şampiyonası’nı ikinci kez Festival Voleybol adı altında tek bir şehirde yapıyoruz. Geçen sene İzmir’de, bu sene Bursa ev sahipliğinde, kızlar ve erkekler olmak üzere, gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler şeklinde dört ayrı yaş kategorisinde düzenliyoruz. Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen 256 takımşampiyonluk için mücadele edecek. Sporcular ve antrenörleri tüm sezon boyunca verdikleri emekleri kupa ve madalya taçlandırmak için buradalar. Umut ediyorum ki; Altyapılar Türkiye Şampiyonaları’nın festival şeklinde düzenlenmesi, gelecek yıllar içerisinde ülkemizin her köşesinden voleybola en üst düzeyde katkı sağlanmasına vesile olmaya devam edecektir. Öte yandan, şampiyona sırasında düzenlenecek olan panel ve eğitimlerle de tüm antrenör ve sporcular için kişisel gelişim fırsatını sunuyoruz. Bu büyük organizasyonun gerçekleşmesinde çok önemli destekleri olan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne şükranlarımı sunuyorum. Katılan tüm takımlara başarılar diler, voleybol festivalimize Bursa halkını davet ediyorum” dedi.

 

Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güler, geleceğimiz olan nesilleri spora yönlendirmek için Bursa Valiliği ve Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımız sürekli devam ediyor. Spor sağlıklı bireyler yetiştirmek için önemli ve en doğru yollardan biri. Böyle büyük bir organizasyona Bursa olarak ev sahipliği yapmaktan mutluyuz” diyerek tüm sporcu ve antrenörlere başarılar diledi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise şunları söyledi: “Büyükşehir Belediyesi olarak, sporcu ve sporcularımızı desteklemeye devam ediyoruz. Eğitim kurumlarının yanı sıra kentin her köşesinde hayata geçirdiğimiz 250’yi aşkın tesisi hizmete açarak, Bursa’yı sporda da marka haline getiriyoruz.Öğrencilerin beden eğitimi derslerinde sağlıksız ortamlarda spor yapmalarının önüne geçmek hedefiyle okullarda tesisleşme hamlesi başlattık, hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları sayesinde amatör spor kulüpleri de altın çağını yaşıyor. Sporun tüm branşlarına destek veriyoruz. Sporda başarı çıtamızı günden güne yükseltiyoruz, bu sene Büyükşehir Belediyespor Kulübü Bayan Voleybol Takımı’mız CEV Bayanlar Challenge Kupası’nı ikinci defa alarak Bursa’ya Avrupa Şampiyonluğu gururunu bir kez daha yaşattı. Türkiye Voleybol Federasyonu Altyapılar Türkiye Şampiyonası Finalleri bu yıl ikinci kez Festival Voleybol adıyladüzenlenen şampiyonaya Bursa olarak ev sahipliği yapıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafından kendi illerinde ve bölgelerinde dereceye giren takımlar, Bursa'da şampiyonluk için mücadele edecek. Katılan tüm takımlara başarılar dilerim, organizasyona emek veren herkese teşekkür ederim. Bursa’yı seviyoruz, tüm güzellikleriyle marka olan Bursa’nın spora da imzasını atması adına emek vermeye devam edeceğiz. Haydi Bursa, spora ve sporcumuza hep birlikte destek verelim.”

 

Basın toplantısına katılan Gençlik Hizmetleri ve Bursa Spor İl  Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ile Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkan Yardımcısı İlhan Satık da Bursa’da organize edilen, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen binlerce altyapı sporcusunu ağırlamaktan ve TVF Altyapılar Türkiye Şampiyonası - Festival Voleybol’a ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, katılan tüm takımlara başarılar dilediler.

 

Basın toplantısından sonra Kayseri Şahin Spor ile İzmir İlkyıldız Küçük Erkek Takımları arasında oynanacak olan maçın, başlama düdüğünü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ çaldılar. Başhakem kulesine çıkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yardımcı hakemliğini TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptı. Takımlarla birlikte çekilen toplu fotoğraftan sonra maç başlatıldı.

 

2016-2017 VOLEYBOL SEZONU ALTYAPILAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FESTİVAL VOLEYBOL - BURSA

Bu yıl 24 Mayıs-18 Haziran 2017 tarihleri arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Altyapılar Türkiye Şampiyonası, Türkiye'nin en büyük fuar alanlarından biri olan Bursa BUTTİM TÜYAP Fuar alanında yapılacak.

Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere dört kategoride, Türkiye genelinden yaklaşık 5000 sporcunun sahaya çıkacağı Altyapılar Türkiye Şampiyonası Festival Voleybol süresince eğlenceli aktivitelerin yanı sıra dopingle mücadele, temel teknik eğitim, voleybol oyun kuralları, kondisyon gibi konularda verilecek olan ücretsiz seminerlerle de antrenörler ve voleybolun tüm paydaşları kendilerini geliştirme ve bilgilenme fırsatı bulacak.

40.000 m² kapalı alana kurulacak olan sahaların yanı sıra, Bursa’da yer alan sekiz spor salonunda oynanacak karşılaşmalarla tüm Bursa voleybola doyacak.

Takımların, Altyapılar Türkiye Şampiyonaları’nda kazandıkları puanlar, kademeli olarak gelecek sezonlarda liglerimizde yer alan kulüplerin A takımlarının sezona başlangıç puanına eklenecek. Dünya voleybolunda bir marka haline gelen liglerimizdeki çekişmeyi göz önüne alırsak, Altyapılar Türkiye Şampiyonaları’ndan gelecek puanların, takımlarımız açısından çok önemli olduğuna inanıyorum.

26 gün sürecek Altyapılar Türkiye Şampiyonası Festival Voleybol’un takvimi şöyle;

 

24 – 31 Mayıs 2017 – Gençler ve Küçükler (Kız / Erkek)

2 – 9 Haziran 2017 – Yıldızlar (Kız / Erkek)

11 – 18 Haziran 2017 – Minikler (Kız / Erkek)

 

Yıldızlar, Minikler ve Küçükler (Kız / Erkek) Türkiye Şampiyonası Final Karşılaşmaları BUTTİM Fuar Alanı’nda oynayacak.

 

Gençler (Kız / Erkek) Türkiye Şampiyonası Final Karşılaşmaları aşağıdaki sekiz ayrı salonda oynanacak.

 

Bursa Büyükşehir Bld. Spor Salonu

Çekirge Kapalı Spor Salonu

Gemlik Spor Salonu

İnegöl Belediyesi Kapalı Spor Salonu

Nilüfer Belediye 100. Yıl Spor Salonu

Nilüfer Belediye Spor Salonu

Şahin Başol Spor Salonu

TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VakıfBank, Avrupa'dan net galibiyetle dönüyor
VakıfBank, Avrupa'dan net galibiyetle dönüyor
Play Off'a Katılacak 1.Lig Takımlarına Duyuru
Play Off'a Katılacak 1.Lig Takımlarına Duyuru