Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


'Fenerbahçe'yi net bir skorla mağlup ettik'

Sultanlar Ligi 16. hafta maçında Fenerbahçe karşısında net galibiyet alan Galatasaray'da yüzler gülüyor. Maç sonu teknik kadro ve oyuncuların açıklaması haberimizin devamında...

'Fenerbahçe'yi net bir skorla mağlup ettik'

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, Vestel Venus Sultanlar Ligi 16. hafta maçında Fenerbahçe’yi 3-0 mağlup etti. Galatasaray Voleybol Şubesi Sportif Direktörü Şükrü Yengil, başantrenör Ataman Güneyligil, takım menajeri Nihan Güneyligil ve oyuncular Gamze Alikaya, Aslı Kalaç ile Seda Aslanyürek, derbi galibiyetinin ardından Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’nün sorularını cevapladı.

 

Açıklamalar şu şekilde;

ŞÜKRÜ YENGİL

“Her maç iyi oynayarak geldik. İyi oynayıp mağlubiyet alıyorduk. Çok sevindik, iyi oldu bu galibiyet. Hem Şampiyonlar Ligi hem de ligde Galatasaray hak ettiği yerde olacaktır. Kalben istiyoruz. Bu sene 1 ya da 2 kupa alacağız diye düşünüyorum.”

 

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“Yeni oyuncularımız vardı sistemimizi değiştirmemiz gerekiyordu. Zamana ihtiyacımız var dedik insanlar dalga geçti. Biz çalışmayı bırakmadık. Son 1 aydır takımın oynadığı oyunlardan belli oluyordu. Bir türlü sonunu getiremiyorduk. Fenerbahçe maçına denk gelmesi galibiyetin güzel oldu. Hepimizi çok mutlu etti. İlk önce erkek voleybol takımımız 10 gün evvel Fenerbahçe galibiyeti aldı, şimdi biz.”

 

NİHAN GÜNEYLİGİL

“İnanılmaz derecede mutluyum. Galatasaray’da 5. yılım. Benim oynadığım dört sezonda bu mutluluğa bir türlü dahil olamamıştım. Bir türlü şeytanın bacağını kıramamıştık. Bu ekibin içinde olduğum için, derbilerin derbisi olan Fenerbahçe - Galatasaray derbisini kazandığımız için gerçekten çok mutluyum. Tüm ekibi canı gönülden kutluyorum. Üç büyük maçımız üst üste geldi. Arada Şampiyonlar Ligi maçlarımız vardı. Yorucu ve yoğun bir maratondu. Bu maratonun içinde en önemlinin ne olduğunu çok iyi biliyorlardı. Bugün 3-0 çok net ve iyi voleybolla buradan ayrıldığımız için inanılmaz derecede mutluyum.”

 

GAMZE ALİKAYA

“Çok mutluyum bu maç bizim için çok önemliydi. Ligdeki sıralamamız için de çok önemliydi. Çok çalıştık, hiç bırakmadık. Bugün çok keyifli bir maçtı bizim için. Takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Tüm Galatasaray camiasına armağanımız olsun.”

 

SEDA ASLANYÜREK

“Derbi maçları her zaman çok önemli. Bugün kazanma şansını yakaladık. Hep ucuna kadar geliyorduk ama kaybediyorduk. Bugün net bir skorla galibiyet aldık. Takımımızın git gide birbirine alıştığını ve form seviyesinin yükseldiğini gösteriyor. Yeni bir takımdık, sezon başında bir ritim yakalayamadık. Artık herkes birbirini çok iyi tanıyor. Bütün Galatasaray camiasına hediye ediyoruz. Uzun senelerden sonra gelen bir galibiyetti. Voleybol takımı için bugün tarihi bir gün. Umarım bu bir başlangıç olur ve bundan sonra maçların favorisi biz oluruz.”

 

ASLI KALAÇ

“Galatasaray’da 5. senem. Geldiğim seneden beri Fenerbahçe’ye karşı galibiyetimiz yoktu. Nihayet Fenerbahçe galibiyeti aldık. Bizim için önemli bir derbi olduğunu biliyoruz hepimiz. Mutluyum, çok net bir skorla galibiyet aldık çünkü. Bir nevi geçen seneki final maçlarının öcünü aldık diyebiliriz. Darısı Play-Off maçlarına.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500