Erkek Milliler Lyon'da

A Erkek Voleybol Milli Takımımız, Lyon'da 24-28 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan 2018 Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri'nin 2. etap karşılaşmaları için Fransa'ya gitti.

Erkek Milliler Lyon'da

A Erkek Voleybol Milli Takımımız, Lyon'da 24-28 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan 2018 Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri'nin 2. etap karşılaşmaları için, bugün Fransa'ya gitti.

 

Hazırlıklarını, Joshko Milenkoski ve ekibi yönetiminde, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu'nda yapan Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası Avrupa Kıta Elemesi 2. Etap ilk maçını yarın, Türkiye saati ile 16.00'da, Azerbaycan ile oynayacak. Milli Takımımız daha sonra sırasıyla; İzlanda, Fransa, Almanya ve Ukrayna ile karşılaşacak.

 

DÜNYA ŞAMPİYONASI 2018

10-30 Eylül 2018 tarihleri arasında Bulgaristan ve İtalya’nın ortaklaşa düzenleyeceği Dünya Şampiyonası’na 24 takım katılıyor. 2017 faaliyet programıiçinde yer alan ve üç etaplı yapılacak Avrupa Kıtası Elemeleri'ne Milli Takımımız, ikinci etaptan itibaren katılıyor.

 

Toplam altı grup şeklinde yapılacak ikinci etap Avrupa elemelerinde, gruplarında birinci olan altı takım finallere katılmaya hak kazanacak.

 

Gruplarında ikinci olan altı takım üçüncü etap Avrupa elemelerine, bu grubu birinci bitiren takım da finallere katılacak.

 

Dünya Şampiyonası 2. Etap Avrupa Kıta Elemesi Maç Programı

Katılan Takımlar: Fransa, Türkiye, Almanya, Ukrayna, Azerbaycan, İzlanda

24.05.2017 – 16.00 | Türkiye - Azerbaycan
25.05.2017 – 18.30 | İzlanda - Türkiye
26.05.2017 – 21.30 | Türkiye - Fransa
27.05.2017 – 21.30 | Türkiye - Almanya
28.05.2017 – 18.30 | Ukrayna - Türkiye

 

(*) Maçlar Türkiye saati iledir.

 

Temmuz'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası 3. Etap Avrupa Elemesi'ne; 2. etap elemelerinde, gruplarında ikinci olan altı takımlar katılacak.

 

Milli Takım Kafilesi

Teknik ve İdari Kadro

Kafile Başkanı/A Erkek Milli Takımlar ve Teknik Kurul Koordinatörü: Semih Oktay

Başantrenör: Joshko Milenkoski

Antrenörler: Akif Gökhan Öner, Barış Özdemir

Antrenör Yardımcısı: Mert Karatop

Kondisyoner: Gençer Yarkın

İstatistik Antrenörü: Aykut Aydın

Fizyoterapist: Abdullah Akay

Masör: Hamza Güçlü

 

A ERKEK MİLLİ TAKIM OYUNCU KADROSU

ADI

SOYADI

POZİSYON

KULÜBÜ

Emre

Batur

Orta Oyuncu

Halkbank

Caner

Pekşen

Pasör

İstanbul BBSK

Baturalp Burak

Güngör

Köşe

Ziraat Bankası

Hasan

Yeşilbudak

Libero

Halkbank

Gökhan

Gökgöz

Köşe

Arkas Spor

Serhat

Coşkun

Pasör Çaprazı

Afyon Bld. Yüntaş

Arslan

Ekşi

Pasör

İstanbul BBSK

Mert Marko

Matiç

Orta Oyuncu

İstanbul BBSK

Samet Faik

Güneş

Orta Oyuncu

Halkbank

Murat

Yenipazar

Pasör

Hypo Tirol (Avusturya)

Caner

Dengin

Libero

Halkbank

İzzet

Ünver

Köşe

Maliye Piyango

Yiğit

Gülmezoğlu

Üniversal

Arkas Spor

Mustafa

Koç

Orta Oyuncu

Arkas Spor

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efeler Ligi’nde Birinci Hafta Sona Erdi
Efeler Ligi’nde Birinci Hafta Sona Erdi
Sultanlar 1 puanla yetindi!
Sultanlar 1 puanla yetindi!