Cim-Bom, Seramiksan'a şans tanımadı

Vestel Venus Sultanlar Ligi 14’üncü haftasında Galatasaray deplasmanda Manisa ekibi Seramiksan ile karşılaştı. Sarı Kırmızılılar mücadelede 0-3’lük galibiyet elde etti.

Cim-Bom, Seramiksan'a şans tanımadı

Galatasaray resmi internet sitesinin maç sunumu şöyle;

 

Mücadelenin ilk sayısını Güldeniz’le aldık. Güldeniz bu pozisyonun hemen sonrasında büyük avantaj sağlayacak bir servis turuna başladı. Seramiksan 0-4’de mola aldı. Moladan Jack’in blok sayısıyla döndük (0-5). Tow-Arnett’in servis turunda Seramiksan farkı kapattı (5-6). Teknik molaya Aslı’nın hücumuyla 7-8 önde girdik. Birkaç sayı karşılıklı ilerleyen sette Güldeniz’in blok sayısı ve ardından Leys’in hücumuyla 11-14 öne geçtik. Setin ikinci teknik molasına yine Aslı’nın hücum sayısıyla 14-16 önde girdik.  Yakın takibi sürdüren Seramiksan Krsmanovic’in servis sayısıyla seti 18-19’a getirdi. Setin sonunu Centoni ve Jack’in üst üste sayılarıyla getirdik (19-24). Leys’in hücum sayısıyla seti 20-25 kazandık.

İkinci set karşılıklı sayılarla başladı. Seramiksan’ın üst üste hücum hataları avantaj sağladı. Centoni’nin hücumuyla setin ilk teknik molasına 5-8 önde girdik. Teknik moladan köşelerden hücumda etkili döndük. Yer yer blokta başarılı olan Seramiksan karşısında ikinci teknik molaya yine bir Cetoni sayısıyla 13-16 önde girdik. 14-17’de Güldeniz servis turuna ace ile başladı; Seramiksan mola aldı. Moladan Merve’nin hücum sayısıyla dönen Seramiksan, Tow-Arnett’in servis turunda farkı kapattı (18-18). Seramiksan’ın hücum hatasının ardından Jack ve Aslı kenara geldi, Ada ve Ruseva oyuna girdiler. Ada’nın bir de ace bulduğu servis turunda seti 18-22’ye getirdik. Seti 20-24’de oyuna giren Seda’nın hücum sayısıyla 20-25 kazandık. Setlerde durum 0-2 oldu.

Büyük çoğunluğu karşılıklı sayılarla geçen üçüncü setin ilk bölümünde hücumda Centoni ve Aslı ile ivme kazandık (4-7). Hücum etmekte zorlandık. Seramiksan setin ilk teknik molasına 8-7 önde girdi. Yakaladığı avantajı koruyan Seramiksan seti Tow-Arnett’in blok sayısıyla 14-11’e getirdi. Jack ve Leys’in hücum sayılarıyla 14-14’de farkı kapattık. Karşılıklı devam eden sette Leys’in bir de ace bulduğu servis turunda rakibi uzaklaştırdık. Seramiksan mola aldı (17-20). Seti Centoni ve Seda’nın hücum sayılarıyla 18-25, maçı 0-3 kazandık.

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’nın, Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin 15’inci haftasındaki rakibi Bursa ekiplerinden Nilüfer Belediyesi olacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VakıfBank, Avrupa'dan net galibiyetle dönüyor
VakıfBank, Avrupa'dan net galibiyetle dönüyor
Play Off'a Katılacak 1.Lig Takımlarına Duyuru
Play Off'a Katılacak 1.Lig Takımlarına Duyuru