Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


Cengiz Göllü’de Heyecan Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslar arası Cengiz Göllü Bursa Cup Bursa Büyükşehir Beldiyespor Kulübü – VC Maritza Plovdiv ve Nilüfer Bld – Proton Saratov maçlarıyla başladı.

Cengiz Göllü’de Heyecan Başladı

Turnuvanın açılış maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü , Bulgaristan temsilcisi VC Maritza Plovdiv karşısında sergilediği güzel oyunla 25-21, 25-13 ve 25-22’lik setlerle 3-0 mağlup etmeyi başardı. Turnuvanın ikinci maçında bir diğer Bursa temsilcisi Nilüfer Belediyespor ise Rus temsilcisi Proton Saratov’a 3-1 mağlup oldu.

Büyükşehir’den farklı açılış

Maçın ilk setinde, rakibine sayı şansı vermeden bulduğu sayılarla bir anda 7-0 öne geçen yeşil beyazlılar Bulgar temsilcisini molaya zorladı. Molanın ardından bulduğu sayılarla farkı azaltan Bulgaristan temsilcisi teknik mola sonrası 16-16 eşitliği bulsa da Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü file üstünlüğünü sürdürdü ve ilk seti 25-21 ile geçmeyi başardı. (1-0)
İkinci sette de file üstünden bulduğu sayılarla rakibinin gardını düşüren yeşil-beyazlılar bu kez ilk sette yaptığı defans hatalarını tekrarlamadı ve bu seti de 25-13 geçerek setlerde durumu 2-0’a getirdi.

Maçın üçüncü setine genç oyuncularla başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, rakibi karşısında zorlansa da tecrübeli teknik adam Angelo Vercesi’nin yaptığı değişikliklerin ardından yeniden oyun hakimiyetini eline almayı bildi ve bu seti de 25-22 önde geçerek maçı da 3-0 kazanmayı bildi.

Günün ikinci maçında bir diğer Bursa temsilcisi Nilüfer Belediyespor ile Rusya ekibi Proton Saratov karşı karşıya geldi.
İlk sette 25-21’lik skorla setlerde 1-0 geriye düşen Nilüfer Belediyespor ikinci sette rakibinin uzun bloklarını kenarlardan yaptığı hücumlarla bozarak üstünlüğü sağlamayı başardı ve 25-21 ile bu seti önde geçen taraf oldu (1-1)
Maçın üçüncü setinin ilk bölümünde Rus ekibi Proton Saratov üst üste bulduğu sayılarla 7-1 öne geçse de Bursa temsilcisinde kenarlardan Seda Menekşe ve Birgül, ortadan Ceyda ile bulduğu sayılarla skoru 10-10 eşitlemeyi bildi ancak üst üste bulduğu 2 sayı ile teknik molaya giren taraf Proton Saratov oldu. Teknik mola sonrası hayli çekişmeli geçen setin son bölümlerinde Rus temsilcisi boy avantajı sayesinde Nilüfer Belediyespor’a sayı daha fazla sayı üretme şansı tanımazken seti de 25-21 önde tamamladı. (2-1)

Maçın üçüncü setini de 25-20 ile geçen taraf rus ekibi oldu ve karşılaşma 3-1 Proton saratov üstünlüğü ile tamamlandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500