Yayın Hayatımıza Son Veriyoruz!


Bursaspor 'Işık' saçtı

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi A Grubu 17.hafta karşılaşmasında Filenin Timsahları, Işıkkent takımını Cengiz Göllü Spor Salonu’nda konuk etti.

Bursaspor 'Işık' saçtı

Haftaya 36 puanla 4.sırada giren Bursaspor grubun 13.basamağında bulunan Işıkkent takımını rahat bir oyunla 3-0 mağlup ederek yoluna devam etti.

 

Bursaspor resmi internet sitesi maç sunumu şöyle;

 

Mücadele karşılıklı alınan sayılar ile başladı. Bursaspor’umuz Bahar ve Elena ile sayılar bulurken konuk ekip Çisel ve Yaren ile sayılar buldu. İlk teknik molaya Bursaspor’umuz 8-7 üstünlük ile girdi. Setin ikinci bölümünde Dilara ve Elena ile etkili olan takımımız ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi. Setin son bölümünde Melis Ece Yurtsever’in etkili servislerini karşılamakta zorlanan Işıkkent ekibi sayı bulmakta zorlandı ve 22 dakika süren seti Bursaspor’umuz 25- 15 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti.

Mücadelenin ikinci setine Bursaspor’umuz çok iyi başladı. Elena ve Melis Ece’nin etkili oyunuyla ilk teknik molaya bayanlarımız 8-3 önde girdi.  Setin ikinci bölümünde servis karşılaşmakta zorlanan takımımız file üstünden Bahar ile aldığı sayılarla ikinci teknik molaya 16-8 önde girdi. Setin son bölümünde Elena ve Emel ile sayılar bulan Filenin Timsahları 20 dakika süren ikinci seti 25-12 kazanarak durumu setlerde 2-0’a getirdi.  

Mücadelenin son seti karşılıklı alınan sayılarla başlasa da Bursaspor’umuz Elena ve Melis Ece ile aldığı sayılarla ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Setin ikinci bölümünde konuk ekip Buse Karadan’ın etkili servisleri ve takımımızın yaptığı basit hatalar ile farkı azaltmasına karşın ikinci teknik molaya Filenin Timsahları 16-13 önde girmesini bildi. Setin son bölümünde Elena Litovchenko’nun etkili smaçlarıyla seti  25-21 maçı da 3-0 kazanmasını bildi.

Bayanlarımız galibiyeti taraftarlarımız ile birlikte yaptığı tezahüratla kutladılar.

Filenin Timsahları bu sonuçla ligdeki 13.galibiyetine ulaştı.

 

MAÇMETRE

SALON: Cengiz Göllü

BURSASPOR: Melis Ece Yurtsever, Dilara Dağyar, Bahar Ekinci, Elena Liteovchenko, Selin Yurtsever (L: Müge Çıkrıkçı) (Emel Kaplan)

Antrenör: Emin İmen

IŞIKKENT: Beliz Başkır, Buse Karadan, Özlem İlkme, Çisil Engin, Yağmur Göçmen (L: Aleyna Karalarlı, Büşra Ulusoy)  

Yedekler: Nuray Kamberoğlu, Yaren Bozkurt, Ada Sevinç,

Antrenör: Vahide Emel Toma  

SETLER

1.Set: Bursaspor 25–15 Işıkkent (Süre: 22 Dk.)

2.Set: Bursaspor 25–12 Işıkkent (Süre: 20 Dk. )

3.Set: Bursaspor 25–21 Işıkkent (Süre: 26 Dk. )

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500