Ayşeabla Voleybol'da Ankara 1'incisi

Başkent Üniversitesi Ayşeabla Lise Bayan Boleybol Takımı başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Ayşeabla Voleybol'da Ankara 1'incisi

Başkent Üniversitesi Ayşeabla lise bayan voleybol takımı antrenörü Hüseyin Doğanyüz  geçen sene 4 yıllık emek sonucu oluşturdukları takımla Dünya birincisi olduklarını anımsatıp'' Bu yılda mezunlarımızın yerine yeni gelen öğrenciler ile Ankara 1. olmayı yine tekrarladık. Ayşeabla denilince artık akademik başarı ve sportif başarı birlikte anılmakta.''dedi.
 
Doğanyüz ''İki yılda bir olan liseler arası Dünya Şampiyonluğu için yeni bir takım hazırlıyoruz. Biz bir spor lisesi değiliz, kendi okul bünyemizdeki öğrencilerle bu takımı oluşturduk. Öğrencilerimiz aynı zamanda yoğun dersleri olduğu için kendileri büyük özveri içinde. Diğer taraftan liglerde ve milli takım düzeyinde oyuncularımız mücadele vermektedir.’’ Dedi.


Doğanyüz sözlerinin devamında ‘’ Ankara’da şampiyonaya katılan diğer lise takımları da çok güzel maçlar çıkarttılar, bu rekabet Türk voleyboluna oyuncu yetiştirmek açısından çok önemli. Zaten son yıllarda Ankara’da okul takımları alt yapının hatta liglerin ve milli takımın lokomotifi olmaktadır‘’ dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sultanlar Ligi’nde 21. Hafta Başladı
Sultanlar Ligi’nde 21. Hafta Başladı
Efeler Ligi’nde 20. Hafta Sona Erdi
Efeler Ligi’nde 20. Hafta Sona Erdi