Asuman Karakoyun voleybola döndü

Milli takımlar teknik ve idari kadrosunu oluşturmaya devam eden Türkiye Voleybol Federasyonu, Bayanlar Altyapılar Menajerlik görevine Milli eski oyuncu Asuman Karakoyun’u getirdi.

Asuman Karakoyun voleybola döndü

Uzun süre voleybol oynamış, Türkiye’yi başarıyla temsil etmiş ancak aktif sporu çeşitli sebeplerle bırakmış eski voleybolculara teknik ve idari görevler vererek, camiaya yeniden kazandırmak istediklerini vurgulayan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ “Asuman Karakoyun çok başarılı bir sporcu olmasına karşın, sakatlık nedeniyle aktif spor hayatını sonlandırmış oyuncularımızdan biri. Öğrenim hayatı ve voleybol kariyeri başarılarla dolu olan Asuman’ın, Bayanlar Altyapılar Menajerlik görevini de en iyi şekilde yapacağından eminiz. Kendisine ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Asuman Karakoyun kimdir?

 

1990 İstanbul doğumlu Asuman Karakoyun, Eczacıbaşı altyapısından yetişti.

 

Eczacıbaşı’nda 16 yıl sporcu olan Asuman Karakoyun, altyapı takımlarında ve A Takımı’nda önemli başarılar elde etti. Son olarak Kulüp ile birlikte 2015’te CEV Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kulüpler Şampiyonu oldu.

 

Yıldız, Genç ve A Milli Takımları’nın kadrosunda yer alan Asuman Karakoyun, Milli Takımlar ile 2007’de Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonası ikinciliği, 2009’da Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü, 2010’da Avrupa Üniversiteler Şampiyonluğu, 2011’de CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası üçüncülüğü, 2013’te Dünya Grand Prix ikinciliği elde etti.

 

Bireysel olarak ise; 2007 Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi “Olimpiyat Meşalesi”, 2008 Türkiye Voleybol Federasyonu “Fair Play”, 2013’te Türkiye Ligi’nde “En İyi Servis Atan” ve aynı yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu “En Değerli Oyuncu” ödüllerinin sahibi oldu.

 

 

Asuman Karakoyun, Bahçeşehir Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü son sınıf öğrencisidir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Luli Flynn     2017-02-22 TVF'nin Asuman'ı hangi kriterlere göre Bayanlar Altyapı Menajerliği'ne getirdiğini merak ediyorum. Zira sporculuk kariyerini çok kısa bir süre önce sonlandırmış olan Asuman'ın yönetici, antrenör veya menajer olarak hiçbir tecrübesi bulunmadığı gibi bu konu hakkında hiçbir eğitimi de yok. Henüz lisans eğitimini de tamamlamamış olan Asuman yerine bu görevi gerek bilgisi gerekse tecrübesi ile hakkıyla yerine getirebilecek farklı isimler tercih edilemez miydi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sultanlar Ligi’nde 22.Hafta Başladı
Sultanlar Ligi’nde 22.Hafta Başladı
Efeler Ligi’nde Normal Sezon Sona Erdi
Efeler Ligi’nde Normal Sezon Sona Erdi