Voleybol Gündem | Tarafsız, güncel voleybol haber sitesi
Son Dakika
Beykoz'da hayal kırıklığı Bayanlar 2. Ligi’ne yükselen takımlar belli oldu Erkekler'de baraj etabının ilk devresi bitti Erkek Millilerden Vali Ziyareti Küçüklerde program belli oldu Mardin'de Fabrika Voleybol Okulu açılıyor TED Ankara Koleji 2. Lig'de Milliler dolu dizgin (foto) U19 Erkek Milli Takımında hazırlıklar devam ediyor 3. Lig Finallerinde 2. gün geride kaldı
Bayanlar 2. Ligi’ne yükselen takımlar belli oldu
Bayanlar 2. Ligi’ne yükselen takımlar belli oldu
 
Milliler dolu dizgin (foto)
Milliler dolu dizgin (foto)
 
Süper Kupa’da Dörtlü Final programı belli oldu
Süper Kupa’da Dörtlü Final programı belli oldu
 
Filenin Sultanları’nın yeni antrenörü Ferhat Akbaş
Filenin Sultanları’nın yeni antrenörü Ferhat Akbaş
2013-2014 Hakem ve Gözlemci Semineri başladı
 

2013-2014 Hakem ve Gözlemci Semineri başladı

2013-2014 sezon öncesi Hakem ve Gözlemci Semineri, bugün (20 Eylül) Ankara´daki Büyük Anadolu Hotel'de yapılan açılış günü ile başladı.

20 Eylül 2013 Cuma 20:49
Yazdır

2013-2014 sezon öncesi Hakem ve Gözlemci Semineri, bugün (20 Eylül) Ankara´daki Büyük Anadolu Hotel'de yapılan açılış günü ile başladı.

Seminere Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Başkan Vekilleri Akif Üstündağ ile Mustafa Ekşi, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ümit Sokullu, Merkez Hakem Kurulu Genel Sekreteri Eyüp Bostancı ile Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı Mustafa Yurtsever katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan seminerin ilk günü, açılış konuşmaları ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan Merkez Hakem Kurulu Genel Sekreteri Eyüp Bostancı, "2013-2014 sezonu ilk seminerinin Türk voleyboluna hayırlı olmasını temenni ederim. Öncelikle bu seminerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek başarılarımıza yön verecek olan bu seminere katılarak bize güç verdiniz. Tüm hakem, gözlemci ve yöneticilerime şükranlarımı sunuyor herkese başarılar diliyorum" dedi.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı Mustafa Yurtsever, "Öncelikle hepinize şahsım ve Yönetim Kurulum adına Ankara´ya ve seminerimize hoş geldiniz diyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum. Bizler voleybol hakemleri ve gözlemcileri olarak, her şeyden önce voleybol sporunun ekonomisinin oluşturulmasında kendi alanımızda katkı sunmak amacındayız. Çok önemsediğimiz hakem ve gözlemcilerimizin eğitimleri ile ilgili teknik alt yapımızı, imkânlarımız ölçüsünde tamamlamaya çalışmaktayız. Bu imkânları şu an yapılmakta olan genel seminerin dışına taşıyarak, bölgesel seminerler düzenlemeyi de planlamaktayız. İllerimizde bulunan il ve aday hakemlerimize bu seminerler sayesinde ulaşmayı hedefliyoruz. Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu olarak, hakem ve gözlemcilerimizin görevlerini en iyi şekilde gerçekleştirmeleri sürecinde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya hazırız.  Son olarak, tüm hakem ve gözlemci arkadaşlarımızı derneklerimizin yanında olmaya, derneklerimizin sayısını arttırarak federasyonumuza güç katmalarını bekliyor, 2013-2014 voleybol sezonunda tüm hakem ve gözlemcilerimize iyi ve başarılı bir sezon geçirmelerini diliyorum" şeklinde konuştu.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ümit Sokullu, "Bize destek veren güven duyan yönetim kurulumuzu selamlıyor, şükranlarımızı sunuyorum. Hakem ve Gözlemciler Federasyonu ile ortak düzenlediğimiz bu seminerimize maddi ve manevi verdikleri bütün desteklerden ötürü Merkez Hakem Kurulumuza teşekkür ediyorum. Hiç bir çıkar gözetmeksizin hakem bilgi portalını hazırlayan İzmir Gözlemci ve Hakem heyetine de teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni portalımızdan bize her konuda ulaşabilirsiniz" dedi.

Başkanı Ümit Sokullu, daha sonra hakem ve gözlemcilere talimatlar hakkında bilgi vererek, seminere katılan hakem ve gözlemcilere başarılar diledi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ise "Hepinizi Türkiye Voleybol Federasyonu adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Türkiye Voleybol Federasyonu kurulduğundan bu yana, Merkez Hakem Kurulu her zaman en önemli kurulu olmuştur. Şu an aramızda olan çok değerli hakemlerimiz, bizi uluslararası alanlarda başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir.  Sizler de bugün burada gerçekleştirilen çok önemli bir toplantıda, MHGK üyeleri olarak Türkiye voleyboluna katkılarda bulunmak üzere bulunmaktasınız. Böylesine katılımın yüksek olduğu bir ortamda, oldukça düzenli bir şekilde yapılan bu organizasyon bizleri gururlandırmaktadır. Hepinize Türk Voleyboluna katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Bildiğiniz üzere Acıbadem Voleybol Ligleri şu an dünyanın en önemli ligleri arasında gösterilmektedir. Bu liglerin bu aşamaya gelmesinde hepinizin çok büyük katkıları var. Bu sadece bir kulübün veya bir federasyonun yapabileceği bir oluşum değil, bir ekip çalışmasıdır. Hep beraber bunu daha da ileriye götürmek arzusundayız. İkinci, üçüncü, bölgesel ve mahalli liglerimiz ile birlikte çok ciddi bir voleybol hareketimiz var. Bu nedenle siz ekip arkadaşlarımızla beraber bu önemli sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. Voleybolun paydaşları olarak en önemli görevimiz voleybolun popülerliği olmalı. Bunu artırmak için birçok proje üretiyoruz ve antrenörlerimiz ile hakemlerimize bu noktada büyük pay düşüyor. Bizleri sizler temsil ediyorsunuz. Voleybol için çok kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz.

Biz TVF ekibi olarak iyi bir ekibiz. Her geçen gün ekibimizi büyütmek istiyoruz. Herkesin yaptığı değişik katkılar var ve hepimizin ortak amacı Türk Voleyboluna katkı sağlamak ve geliştirmek. Ekipler küçük veya büyük olabilir önemli olan olguyu yakalayabilmek. Bu seminerin amacı bir şeyler öğrenmek değil, bilgi paylaşımı ve iletişim ile sosyalleşerek geri bildirimde bulunmak. Sizlerden talebimiz bize görüşlerinizi iletmeniz. Her türlü talebinizi dinlemek üzere biz buradayız. Bunun için bir portalımız var. Bu portal üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Sizlerle beraber iletişimimizi artırarak AR-GE çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Her konuda gelişeceğiz. 7.000 hakemimiz var. Dünya´da bu sayıya sahip başka bir ülke yok. Daha da büyüyeceğiz. Türk Voleybolunu daha ileriye götüreceğiz. Saha içinde ve dışında Fair-Play bizim öncelikli hedefimizdir.

Türkiye Voleybol Federasyonu İcra Kurulu arkadaşlarıma, MHGK´dan sorumlu Başkan Vekilimiz Sayın Akif Üstündağ´a, MHGK Başkanı Sayın Ümit Sokullu ile tüm alt kurul arkadaşlarıma, Türkiye Voleybol Federasyonu çalışanlarına ve siz ekip arkadaşlarıma Türkiye Voleybol Federasyonu ve şahsım adına katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor başarılı bir seminer diliyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı Mustafa Yurtsever, TVF Başkanı Özkan Mutlugil´e bir plaket takdim etti.

750 hakem ve 170 gözlemcinin katıldığı seminer 22 Eylül 2013 tarihinde sona erecek.

 

seminer1s.jpg

 

seminer2s.jpg

 

seminer123s.jpg

 

seminer3s.jpg

 

seminer4s.jpg

 

seminer5s.jpg

 

seminer6s.jpg
Anahtar Kelimeler: 2013, 2014, sezon, öncesi, hakem, gözlemci, semineri, bugün, eylül, ankara´daki
Fotoğraf Albümü
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Tümü
Haberini Gönder
Yazarlar
Transfer Haberleri
Fotogaleri
Çok Okunanlar
Videogaleri
Türkiye'de Voleybol
Hava Durumu
Havadurumu
Sitene Ekle | Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.