Galatasaray’da imza şov!

Galatasaray'da imza şov!

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımının yeni transferleri Burutay Subaşı, Vahit Emre Savaş ve Burak Mert ile sözleşmesi uzatılan oyuncular Yasin Aydın, Doğukan Ulu, Melih Sıratça ve Ertuğrul Gazi Metin için Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumunda imza töreni gerçekleştirildi.

Galatasaray'da imza şov!

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımının yeni transferleri Burutay Subaşı, Vahit Emre Savaş ve Burak Mert ile sözleşmesi uzatılan oyuncular Yasin Aydın, Doğukan Ulu, Melih Sıratça ve Ertuğrul Gazi Metin için Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumunda imza töreni gerçekleştirildi.

Galatasaray'da imza şov!

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımının yeni transferleri Burutay Subaşı, Vahit Emre Savaş ve Burak Mert ile sözleşmesi uzatılan oyuncular Yasin Aydın, Doğukan Ulu, Melih Sıratça ve Ertuğrul Gazi Metin için Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumunda imza töreni gerçekleştirildi.


Galatasaray resmi internet sitesinin transfer haberi şu şekilde;

İmza törenine Voleybol Şubesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Galatasaray Spor Kulübü Muhasıp Üyesi Dorukhan Acar, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik ve Voleybol Şubesi Genel Menajeri Mehmet Berent Bayrakçı katıldı.

Galatasaray HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımız, Burutay Subaşı ile 2 yıl, Vahit Emre Savaş ile 3 yıl, Burak Mert ile 2 yıl sözleşme imzalarken, altyapıdan yetişen sporcularımız Yasin Aydın, Doğukan Ulu ve Melih Sıratça ile 3 yıl, Ertuğrul Gazi Metin ile de 2 yıl sözleşme uzattı.

İmza töreninde konuşan Voleybol Şubesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, “Değerli basın mensupları, sevgili oyuncular hoş geldiniz. Biz bu sene geçen sene başlattığımız zirve yarışını daha iddialı bir şekilde devam ettirmek istiyoruz. Oyuncularımızı çoğuyla hemen hemen sözleşme uzattık. Eksik olduğunu düşündüğümüz yerlere tamamı Türk oyuncularla bu eksikliklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Tabii ayrı bir gurur vesilesi de oldu burada. Geçtiğimiz günlerde A Milli Erkek Voleybol Takımı Avrupa’da şampiyon oldu bulundukları ligde. Şimdi de bir üst ligde mücadele edecekler Slovenya’da. Milli Takım tabii ki her şeyin üzerinde diğer taraftan baktığımız zaman 6 tane oyuncunun 4’ünün, dışarıdaki 6’nın da 2 tanesinin Galatasaray formasını giyecek. Biz dediğim gibi altyapıya önem veriyoruz. Sporcularımızın ağırlıklı Türk olmasına özen gösteriyoruz. Biz uzun zamandır kadın voleybolunda oluğu gibi bu transfer çalışmalarını götürüyorduk. Hiç kimseye de bir şey söylemedik. Hiçbir yere de geç kalmadık. Biz herkesten önce takımı kurmuştuk, dediğim sebeplerden dolayı açıklamasını bugüne bıraktık. Geçen sene Efeler Ligi’ni bence şansız bir şekilde üçüncü sırada bitirdik. Şampiyonluğa kadar gidebilirdik. Türkiye Kupası’nda ve CEV Cup’ta final oynadık. Bu sene hedefimiz yeni kadromuzla Galatasaray’ın özümseyen bu arkadaşlarımızla geçen seneki her derecenin en az bir üstünü ulaşmak. Türkiye Ligi’nde final, CEV Cup’ta ve Türkiye Kupası’nda şampiyonluk… Bu sene Avrupa Kupası’nı bir şekilde Türkiye’ye getirmeye çalışıyoruz. Değerli Başkanımız ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım ile birlikte gerek gördüğümüz yerlere transfer yapıyoruz. Nedim hocamızı da tebrik ediyorum. Milli Takım ve Galatasaray’a verdiği emeklerden dolayı. Onunla da devam ediyoruz. Onların verdiği bilgi doğrultusunda transferlerimizi gerçekleştirdik. Artık söz çocuklarda. Biz onların bütün sezon arkasında olmaya devam edeceğiz. Allah bütün takımlara kazasız, belasız, sakatlıksız, sonra da Galatasaray’ın şampiyon olduğu bir sezon nasip etsin.

Galatasaray Spor Kulübü Muhasıp Üyesi Dorukhan Acar, “Hepinize hoş geldiniz diyorum. Basın mensuplarına, yeni gelen oyuncularımıza da camiamıza hoş geldiniz diyorum. İnşallah kazasız, belasız bir sezon olsun. Galatasaray armasının olduğu her yerde şampiyonluk hedef. Okan ağabeyin söylediği gibi güzel kupalar bekliyoruz.

Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Recevik, “Okan’ın bütün dediklerine katılıyorum. Kendisi çok emek veriyor voleybol şubesine. Nedim hocaya da teşekkür ediyorum hem Milli Takım için hem Galatasaray için. Tüm voleybolcu kardeşlerimize de hoş geldiniz diyorum. Galatasaray’ımıza hayırlı, uğurlu olsun.”

Voleybol Şubesi Genel Menajeri Mehmet Berent Bayrakçı ise şu ifadeleri kullandı.

“3-4 senedir planlı ve programlı gittiğimizi düşünüyorum. Her sene bir sonraki sene daha başarılı olmaya çalışıyoruz. Kadromuzda ona göre eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Ben artık bu sene takımımızın ciddi manada kuvvetli bir takım olduğunu düşünüyorum. 4 kupada mücadele edeceğiz, 4’üne de talibiz. Sakatlıksız, keyifli, güzel bir sene bizi beklesin inşallah.”

Yeni transferlerimiz Burutay Subaşı, Vahit Emre Savaş ve Burak Mert’in duygu ve düşünceleri şu şekildeydi:

BURUTAY SUBAŞI

“Burada olmamı sağlayan başta Galatasaray Spor Kulübü’ne, sonra da Okan beye çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok büyük bir emek veriyor. Başarıyı Galatasaray gibi büyük bir kulübe getirmek için biz de bunun için buradayız. Böyle büyük bir camiada bulunduğum için onurlu ve gururluyum. Bütün hedefleri kazanmak için var gücümüzle çalışacağız. Bizim söyleyeceğimiz sözler çok fazla değildir, biz daha çok sahada konuşuruz. Dediğim gibi Okan bey her şeyi söyledi. Bize düşen de kupaları bu büyük camiaya getirmektir.”

BURAK MERT

“Öncelikle böyle büyük bir camiada olmaktan dolayı mutluyum. Süper Kupa da dahil önümüzdeki sezon oynayacağımız 4 kupaya da talibiz. Bizim burada çok fazla söz söylememiz bir şey ifade etmiyor önemli olan sahada yaptığımız mücadele. Tüm kupaları almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

VAHİT EMRE SAVAŞ

“Herkese merhaba. Öncelikle böyle büyük bir camianın içerisinde bulunmak mutluluk ve gurur verici. Tüm kupalar için ben ve takım arkadaşlarımın mücadele edeceğinden eminim.”

Sözleşme uzatan altyapı oyuncularımız Yasin Aydın, Doğukan Ulu, Melih Sıratça ve Ertuğrul Gazi Metin ise şunları söyledi:

DOĞUKAN ULU

“Altyapısından yetişip A takıma çıktığım Galatasaray gibi büyük bir camiada devam edeceğim için çok mutluyum. İnşallah elimizden geleni yapıp tüm kupalara talibiz hep beraber.”

ERTUĞRUL GAZİ METİN

“Tekrardan Galatasaray camiasında olduğum için çok mutluyum. Umarım güzel bir sezon bizi bekler. Hedefimiz 4 kupa.”

MELİH SIRATÇA

“Galatasaray Erkek Voleybol Takımı her zaman hedefleri olan bir takım. Geçen sene de 3 kupayı da şanssızlıktan kaybettik. Kötü şans bizim yanımızdaydı. Bu sene hedeflerimiz daha fazla. Tüm kupaları da almak istiyoruz. Yeni gelen ağabeylerimiz, kardeşlerimizle beraber sahada gereken sözü söyleyeceğimize tüm taraftarlarımız, bize inanan herkes emin olabilir.”

YASİN AYDIN

“Öncelikle herkese hayırlı, uğurlu olsun. Yeni gelen arkadaşlarımız hoş geldi. Onlarla beraber tüm kupalara talip olacağımıza inanıyorum. Herkese başarılar diliyorum.”

İmza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Voleybol Şubesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Voleybol Şubesi Genel Menajeri Mehmet Berent Bayrakçı ve oyuncularımızın açıklamaları şu şekilde:

OKAN BÖKE

“Baskı yaratmıyor. Biz üzerimize düşeni hocamız dediği doğrultusunda yaptık. Dikkat ederseniz bu sene iki yabancımız var, üçüncüsünü de saklıyoruz. Var da saklıyoruz değil, çok maç oynayacak bu çocuklar. Ben bunu da çok anlamıyorum, çeşitli ülkelerde biliyorsunuz milli takımlarda geçirme süresi vardır çeşitli sporlarda. Bu çocuklar zaten Mayıs'a kadar voleybol oynadılar. Özellikle biz, Arkas, Fenerbahçe ve Halkbank. Hiç durmadan voleybol oynadılar. Hiç durmadan oynayacaklar, ondan sonra sezon başlayacak. Sezonun başındaki durum daha sonra Play-Off sıralama için önemli oluyor ama ligin ilk başında voleyboldan bıkmış gelmesinler inşallah. Bir baskı yok, biz nerede olduğumuzu biliyoruz. Diğer takımları da takip ediyoruz. Ona göre de bazı şeyleri şekillendiriyoruz. Ümit ederim ki hiçbir takım kapanmaz, olduğu gibi devam eder. Galatasaray olarak her zaman mücadelemizi sürdürmek zorundayız. Şöyle bir laf daha var; ''Rekabet sizi daha güçlü yapıyor veya daha güçlü yapmaya itiyor.'' Biz bunun örneğini geçen sene gördük. Bizim Kuzbass ve Trentino maçları Galatasaray’ı gerçekten tarihinde erkek voleybolu bir adım öteye götürdü, biz burada hiç görmemiştik. Çocuklar mücadele gücünü, kimin yenip yenemeyeceklerini de gördüler. Trentino maçında 2-0 galiptik. Yeri gelmişken söyleyeyim, benim üzerimde ne baskı oluşturuyor biliyor musunuz? Galatasaray taraftarının, içinde bulunduğum, kurucularından olduğum ultrAslan'ın voleybola gerekli ilgiyi göstermediğine inanıyorum. O Trentino maçındaki taraftarla, 5 bin kişi ile Galatasaray'ın Türkiye'de yenemeyeceği takım yok. Buradan bir defa da rica ediyorum, Galatasaray voleyboluna ve Türk milli voleybol için de geçerli aynı ilgiyi göstermelerini istiyorum. İzmir ve Ankara'daki Galatasaray seyircisi İstanbul’daki seyircinin 5 katıydı. Ben de baskı kalmadı, çocukların üzerinde bu baskı, hocanın üzerinde bu baskı. Zaten çok iyi takımlar, Milli Takımda da görüyorsunuz. Biz çok iddialıyız. Oliver Venno ve Oleg Antonov ile sözleşmeyi uzattık. Antonov da şimdi çok başarılı bir milli takım evresi geçiriyor, İtalya Milli Takım kaptanlığı da yapıyor. Biz tabii istatistiklere de bakıyoruz, geçen sene Trentino da bizi öldüren oyuncudan sonra bizde en çok sayıyı Antonov alıyor, yani umutluyuz. Oliver'ı zaten tanıyorsunuz geçen sene tamamında vardı, o da Estonya Milli Takımı’nda. Biz onları da yendik orada erkekler olarak, yarı finalde ev sahibi olarak. Ama enteresan bir şekilde orada Venno oynamamıştı, hayırlısı oldu bizim için de. Gene biz yenerdik ama bizim çocuklar çok zorlanırdı. Geçen sene bizim takımdaki Gergye ile yollarımızı ayırdık. Çok iyi bir oyuncuydu, çok emeği geçti. Daha sonra Duff vardı Kanadalı. O da çok iyi bir sezon geçirdi, ona da teşekkür ediyorum. Biz şu anda ligin en iyi orta oyuncu rotasyonuna sahibiz. Duff dediğim gibi gerçekten pozitif bir oyuncuydu. Dediğim gibi kemik kadromuz milli takımda ve hakikaten iyi çocuklardan kurulu. Bizim de bir şeyler yapacağımızı gösterelim bunu istedik, iki yabancımız var. Dediğim gibi üçüncü yabancı transferimiz her zaman bizim için gereken yer için bekliyoruz.”

MEHMET BERENT BAYRAKÇI

“Ben Okan ağabeye katılıyorum. Şöyle bir düşüncem daha var. Bu takımla, bu yönetimle ve çalışma arkadaşlarımızın hiçbirinde ben bu baskıyı kaldıramayacak biri olduğunu düşünmüyorum. Belirli dönemlerde bu baskı olacaksa da biz bunu kaldırabilecek güçte bir takımız. Her türlü şeyin üstesinden geleceğimize inanıyorum. Bir yabancı opsiyonumuz olacak, şu an için kadromuz bu şekilde.”

BURAK MERT

“Öncelikle böyle bir kadro kurulması bize baskı değil, şampiyonluk için motivasyon oluşturuyor. Biz hep baskıda oynamış oyuncular olarak buradayız, bunu motiveye çevirip taraftarın desteğiyle birlikte her kupaya uzanacağımızı düşünüyorum. Geçen sene ben burada değildim fakat, Okan ağabeyin de dediği gibi Trentino maçında gerçekten imrenerek, özenerek izledik. Keşke biz de sahada olsak diye izledik. İnşallah o desteği de bu sene görürüz.”

BURUTAY SUBAŞI

“Yani bu erkek voleybolu için üzücü bir şey. Sonuç olarak Okan beyin de söylediği gibi Türk milli takımı her şeyin üstündedir ve biz orada Galatasaray'ın oyuncuları olarak çok önemli bir başarı yakaladık. Bu başarıyla birlikte erkek voleybolunun ileri gitmesi gerekiyor. Bundan dolayı buradan da biz oyuncular olarak bir rica da bulunalım, erkek voleybolunda en üst seviyelere çıkacağımızı gösterdik ve göstermeye de devam edeceğiz. İnşallah Slovenya’da da bunu göstereceğiz. Erkek voleybolu için herkes elini taşın altına sokması gerekiyor. Şu anda lig aşamasında Galatasaray’ın başlattığı geçen seneden bir elini taşın altına koyma durumu var ve bu sene daha çok fazlasıyla var bu durum. Kendi adıma konuşmak gerekirse benim üzerimde daha çok baskı değil heyecan var. Bir an önce tekrardan maçlara çıkıp kendimi göstermek istiyorum ve Galatasaray'ın böyle bir takım kurması tabii ki bütün kupalara talip olacağının göstergesidir. En başından yaptığı transferlerle en iddialı takım olmasının nedeni de budur. Şu anda Türk milli takımı için oynuyoruz ama sezonun açılmasını ve Süper Kupa'yı dört gözle bekliyorum. Galatasaray taraftarının da çok fazla desteğine ihtiyacımız var. Yaptığımız işin belki de yüzde 40'ı, yüzde 50'si çok çok önemli taraftar konusunda. Okan beyin de söylediği gibi biz milli takım olarak Anadolu’da maçlar yaptık ve 5 binin üzerinde taraftar grubuyla kazandık maçları. Gerçekten onların emeği de çok bunun üzerinde ve bizi çok sevindiriyor. Bizim yaptığımız işte insanlar bizi izlesin, eleştiride de bulunabilir ama övebilir de. Bunlar bizim için çok önemli şeyler. Biz bütün kupalara talibiz, bunun için uğraşırken taraftarlar yanımızda olsun isteriz.”

MELİH SIRATÇA

“Geçen sene bizim için güzel geçti. Bu sene için de söyleyeceklerim şu; taraftarın gerçekten çok önemli olduğunu düşünüyorum, ultrAslan gibi Türkiye'nin en büyük taraftarına sahibiz. Arkadaşlarımın da söylediği gibi bunu Trentino maçında da gördük. Önümüzde 4 kulvarda mücadele edecek bir takım var ve ultrAslan'ın, bizi destekleyecek herkesin bizim maçlarımıza gelip bizi daha çok heyecanlandırmalarını, sahada da bizi daha çok performans göstermemizi sağlayabilirler. O yüzden benim mesajım ultrAslan'a. Lig için konuşacak olursak gayet iddialı bir takımız, bunun da farkındayız. Gereğini de sahada herkese göstereceğimizi düşünüyorum. Başarılar diliyorum, umarım sakatlıksız bir sezon geçiririz.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Sezonun Statüleri ve Fikstür Sayfaları Belli Oldu
Yeni Sezonun Statüleri ve Fikstür Sayfaları Belli Oldu
Şampiyonlar Kupası Programı Belli Oldu
Şampiyonlar Kupası Programı Belli Oldu