Galatasaray’da 4 imza

Galatasaray'da 4 imza

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı, Olesia Rykhliuk, Anthi Vasilantonaki, Gizem Karadayı ve Derya Çayırgan ile imza töreni gerçekleştirdi.

Galatasaray'da 4 imza

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı, Olesia Rykhliuk, Anthi Vasilantonaki, Gizem Karadayı ve Derya Çayırgan ile imza töreni gerçekleştirdi.

Galatasaray'da 4 imza

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı, Olesia Rykhliuk, Anthi Vasilantonaki, Gizem Karadayı ve Derya Çayırgan ile imza töreni gerçekleştirdi.

 

İmza töreni öncesi Başkan Mustafa Cengiz, oyuncuları makamında ağırladı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu Basın Toplantı Odası’nda düzenlenen imza törenine Voleybol Şubesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, Galatasaray Spor Kulübü Muhasıp Üyesi Dorukhan Acar ve Takım Menajeri Nihan Güneyligil katıldı.

Galatasaray HDI Sigorta Bayan Voleybol Takımı, Olesia Rykhliuk ile 2 yıl, Anthi Vasilantonaki ile 1 yıllık sözleşme imzalarken, Gizem Karadayı ile de 2 yıllık sözleşme yeniledi. Derya Çayırgan’ın ise 2 yıllık sözleşmesi bulunuyor.

İmza töreninde konuşan Voleybol Şubesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke, “Galatasaray’ın yeni oyuncuları Olesia Rykhliuk, Anthi Vasilantonaki, kontratını uzattığımız Kaptan Gizem ve yeni katılan Derya’nın imza töreni için buradayız. Biz bu sene transferlere esasında çok önceden başladık, bitirdik ama bazı ilkeler doğrultusunda açıklamayı sona bıraktık. Kızlarımızın çoğunun Milli Takımda görevleri devam ediyor. Sağ olsunlar izin alıp geldiler. Biz de bu vesile ile hem onları size tanıtalım hem de yeni sezonda kurduğumuz takımın bazı detaylarını verelim istedik. Birkaç gün önce Nihan da Galatasaray Televizyonu’nda aidiyet duygusu olan insanlarla bizim takım kurduğumuzu, bunun birinci önceliğimiz olduğunu söyledi. Biz de bu yolda transferlerimizi gerçekleştirdik. Geçen seneki iskeletimizi koruyarak, birkaç takviyeyle bizden ayrılan arkadaşlarımızın yerini doldurarak, önümüzdeki sene için inşallah iyi bir hazırlık dönemi geçirerek umutla bakmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Spor Kulübü Muhasıp Üyesi Dorukhan Acar, “Bizim Galatasaray markasını ve logosunu taşıyan bütün şubelerde liderlik hedefimiz her zaman sürüyor. O doğrultuda bütün şubelerde hem maddi hem manevi elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bu da güzel bir sezonun startı olsun her şubemiz ve voleybol için. Burada olmaktan da çok keyif alıyoruz şu an.” şeklinde konuştu.

Takım Menajeri Nihan Güneyligil ise şu ifadeleri kullandı.

“Burada bizimle beraber olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Yeni gelen arkadaşlarımıza, bizimle devam etmeye karar veren takım kaptanımıza, her birine başarılar diliyorum ve teşekkür ediyorum. Güzel bir sezon olacak. Heyecanla ve umutla Ağustos - Eylül ayının gelmesini bekliyorum kendi adıma.”

Galatasaray ile 2 yıl sözleşme uzatan takım kaptanı Gizem Karadayı, “Tekrar burada olduğum için çok mutluyum. Bu güzel ailenin bir parçası olmaktan her zaman gurur duyuyorum. İnşallah güzel bir sezon olacak.” ifadelerini kullandı.

Tekrar Galatasaray Spor Kulübü’ne döndüğü için çok mutlu olduğunu dile getiren Derya Çayırgan ise, “Başarılı, kazasız ve belasız bir sezon olmasını diliyorum.” dedi.

Yeni transferlerimizden Olesia Rykhliuk, “Öncelikle böyle büyük bir kulübe geldiğimden dolayı çok mutluyum. Bu kulübün formasını giyeceğimden dolayı çok büyük bir onur duyuyorum. Tabii ki takımın başarısı için çabalayacağım. Takımın daha ileri gitmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım.” şeklinde konuştu.

Bir diğer transfer Anthi Vasilantonaki ise şu ifadeleri kullandı:

“Galatasaray’a geldiğim için çok mutluyum. Galatasaray forması giymek için sabırsızlanıyorum. Galatasaray’ın başarılarına katkı sağlamak istiyorum. Şimdiden ne kadar büyük bir kulüp olduğunu kendi gözlerimle görebiliyorum.”

İmza töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Voleybol Şubesinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Okan Böke ve Takım Menajeri Nihan Güneyligil’in açıklamaları şu şekilde:

Okan Böke

“Geçen sene arkamızda kaldı, yeni sezona bakmamız lazım. 10 defa oynasak 8 kez yeneceğimiz takıma 2 defa yenildik. Amerikalılar çok güzel bir laf söylüyor, “Şişman kadın milli marşı okuyana kadar bitmemiştir.” Milli marşı onlar diğer maç başlamadan okuyorlar. İki defa yenilmek bize kupaya mal oldu. Bu sene olmaması için elimizden gelen önlemleri alıyoruz. Savaşan bir takım kuruyoruz. Tüm çabalarımız bu yönde olacak. Avrupa Kupası eksiğimiz var. Onu da bu sene getirmek için hem kadınlarda hem erkeklerde elimizden geleni yapacağız. Söz bizden sonra oyuncularda. Bazı sakatlıklar da oldu yarı yolda. Bunlar da var sporun içerisinde. Bundan sonra söz hoca ve oyuncularda. Biz tribünden destekleyeceğiz. Şu aşamada transferi kapattık. +1’i her zaman düşünebiliriz. Öyle bir kontenjanımızı saklıyoruz. Geçen sene bunun yararını gördük özellikle erkeklerde. Her şey bütçelerle alakalı. Hem Türkiye’nin içinde bulunduğu durum hem de spor kulüplerinin içinde bulunduğu durumda şu anda böyle olmasını ön görüyoruz. Bu sene her türlü fedakarlığı yapıp o kupayı buraya getireceğiz inşallah. Erkek Milli Takımımızın tamamı neredeyse Galatasaraylı oyunculardan oluşuyor. Önümüzdeki hafta erkek takımımızı açıklayacağız. Yeni oyuncularımıza başarılar diliyorum, mutlu bir sezon geçirelim inşallah.”

Nihan Güneyligil

“Galatasaray forması ve armasıyla yarışıyorsak başka bir hedef düşünmek mümkün değildir. Tabii ki hedefimiz en sonuna kadar gitmek. Çok istediğimiz CEV Kupası’nı müzemize kazandırmak. Geçen sene istediğimiz olmadı. Sporun içerisinde bu da var. Tam anlamıyla bir iş kazasıydı. Bir daha olmamasını temenni ediyorum.”

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yeni Sezonun Statüleri ve Fikstür Sayfaları Belli Oldu
Yeni Sezonun Statüleri ve Fikstür Sayfaları Belli Oldu
Şampiyonlar Kupası Programı Belli Oldu
Şampiyonlar Kupası Programı Belli Oldu